Eesti kodanikuühiskonna sihtkapitali nõukogu valis esimehe

SLÕL Online 4. märts 2008 08:46
Esmaspäeval, 4. märtsil siseministeeriumis toimunud Eesti kodanikuühiskonna sihtkapitali nõukogu esimesel istungil valiti nõukogu esimeheks Tiit Riisalo.

Regionaalminister Siim Kiisleri sõnul peab kodanikuühiskonna arendamine olema riigi poolt selgelt läbi mõeldud. "Riik peab sõnastama, mis laadi partnerlust ta kodanikeühendustelt täpselt ootab ning suutma tehtut ka asjatundlikult hinnata," ütles regionaalminister. "Siin näen olulist rolli kodanikuühiskonna sihtkapitali nõukogul, mille esmaseks ülesandeks on sihtkapitali strateegia ja rahastamispoliitika aluste kinnitamine."

Kiisler lisas, et sihtkapitali käivitamine on oluliseks, aga siiski vaid üheks sammuks kodanikeühenduste rahastamise korrastamisel, millega siseministeerium sel aastal hoogsalt tegeleb.

Sihtasutus on loodud eesmärgiga toetada kodanikuühiskonna arengut. Peamiselt on kavas suurendada mittetulundusühingute ja sihtasutuste suutlikkust, et nad oleksid riigile võrdväärseteks partneriteks.

Kodanikuühiskonna sihtkapital asutati selle aasta 21. jaanuaril. Sihtasutuse tegevusi kavandatakse kodanikuühiskonna sihtkapitali kontseptsiooni alusel.

Kodanikuühiskonna sihtkapital juhatuse liikmeks on Agu Laius. Nõukogu aseesimeheks valiti eile, 4. märtsil Peep Mardiste. Sihtasutuse nõukogusse kuuluvad Juhan Kivirähk, Maris Jõgeva, Jaan Tamsalu, Einike Uri, Lauri Läänemets, Mari Mandel-Madise, Paul-Eerik Rummo ja Toomas Trapido.