Eesti uudised

Mullu sai loomalt pureda enam kui 700 tallinlast (2)

SLÕL Online, 27. veebruar 2008 12:00
Pilt on illustreeriv.Foto: Sakala
Möödunud aastal pöördus Tallinna haiglate vastuvõtuosakondadesse rohkem kui 700 inimest, nende seas ligikaudu 150 last, kelle vigastused olid tekitatud mõne looma, enamasti koera poolt.

2006. ja 2007. aastal pöördus Tallinna Lastehaiglasse kokku 328 last, kelle vigastused olid tekitatud looma poolt, kirjutab ajaleht Pealinn. 

281 patsiendi puhul olid vigastused tekitatud pere enda lemmiklooma poolt, 47 juhul olid lapsi rünnanud võõrad loomad väljaspool kodu. 15 last jäid haiglasse statsionaarravile.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla Mustamäe korpuse erakorralise meditsiini keskusesse pöördus möödunud aastal 363 inimest, kelle vigastused oli põhjustanud mõni loom. Neljal inimesel tuli amputeerida kas sõrm või varvas.

Ida-Tallinna keskhaigla traumapunkt teenindas 2007. aastal 241 loomahammustusega patsienti.

Üks sagedasemaid põhjuseid, miks kodukoer inimest ründab, on koerte koolitaja Sirje Vetsi sõnul vale kasvatus.

"Koer käitub karja reeglite järgi, mis tähendab, et koer ei tohi pidada ennast kodus karja juhiks," seletas Vets.

Iga situatsioon on tema sõnul erinev.

"Mõnikord ei oska inimene ise oma koera lugeda - võib olla on koer lihtsalt väsinud või haige ja ta ei taha, et teda torgitakse. Arvestada tuleb ka tõu iseärasustega," seletas Vets.

"Koera tuleb osata kasvatada ja seetõttu on igal juhul kasulik loomaga trenni minna - seal ei õpi mitte ainult koer, vaid ka peremees," lisas koerte koolitaja.

Samal teemal

07.11.2014
Loe, kes on tänavu inimest hammustanud!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee