EVELINI EKSKAASA: Karli Lambot on aastaid töötanuid logistikaäris. Uue armastuse, Eve, leidis ta aga tööl. Hiljem nad abiellusid ja kasvatavad ühiseid lapsi. (Julia-Maria Linna (Äripäev))

Esileedi Evelin Ilvese nooruspõlves sõlmitud abielu ärimees Karli Lambotiga (38) purunes, sest nad leidsid mõlemad samal ajal uue armastuse – Karli oma noorema kolleegi ja Evelin praeguse Eesti riigipea Toomas Hendrik Ilvese.

Evelini ja Karli teed kohtusid 90ndate alguses Tartus. Evelin õppis Tartu Ülikoolis arstiks, temast aasta noorem Karli aga ärirahandust. Evelini isa Lembit Int meenutab, et noored hakkasid koos elama juba siis, kui mõlemad veel ülikoolis käisid. Evelin lõpetas 1993. aastal arstiõpingud, kuid loobus internatuurist. Samal aastal paar abiellus ja kolis peagi Tallinna.

Esimesest abielust järglasi ei sündinud

"Karli oli tööl juba ülikooli ajal. Mingi logistikafirma. Ta veel ütles lihtsas keeles, et ettevõte toimetab kaupu lennukitega välismaale," meenutab Evelini isa. Transporditeenuseid osutava firmaga on Karli seotud tänini.

Lembit Int räägib, et Karli oli asjalik juba 15 aastat tagasi: "Karske ja sportlik poiss, sõbralik. Mulle väga meeldis." Muu hulgas on Karli aastaid tegelnud orienteerumisspordiga ja huvitunud mööbli restaureerimisest.

Miks Evelin ja Karli suhe karile jooksis? "Minu teada olid nad reaalselt koos ainult kolm aastat. Minule rääkis Evelin, et teda ei või küll abielurikkumises süüdistada! Karli teatas esimesena, et tal on teine, noorem naine."

Karli ja Evelini kooselu järeltulijatega ei õnnistatud. Nüüd on aga mõlemad uues abielus ka lapsevanemateks saanud.

Täpselt aasta tagasi ütles Evelin Ilves ajakirjale Stiil antud intervjuus, et tema ja Karli kasvasid lihtsalt lahku, kuigi on endiselt sõbrad. "Sellega on naljakas lugu. Leidsime mõlemad uue armastuse täpselt ühel ajal," selgitas Evelin.

Tulevase Eesti presidendi Toomas Hendrik Ilvesega tutvus Evelin Emajõe Ateenas 1997. aasta volbriööl. Millega siis Toomas teda köitis? "Esiteks on meil omavaheline keemia: saime esimest korda kokku ja rohkem polnudki vaja. Mind tõmbavad jõulised tüübid – kui Toomas astub ruumi, on ruum teda täis," rääkis Evelin Stiilile ja lisas: "Toomas lihtsalt hämmastas oma eru-deeritusega. Hästi soe, emotsionaalne, tundlik – minu jaoks oli ta siis (ja on siiamaani) ääretult võluv."

Armunud Evelin otsustas südametunnistusepiinu leevendada ja kutsus Karli restorani, et juhtunust ausalt vestelda. Evelin jõudis juba ennast rääkimahakkamiseks õhku täis tõmmata, kui Karli äkki teatas, et tal on keegi teine. "Ma pidin laua alla kukkuma," naerab Evelin. "Terve õhtu kujuneski selliseks, et tema rääkis ja mina kuulasin. Siis läksime koju tagasi, pakkisin talle särgi kaasa ja ta läks ära. Meil oli hea suhe, lõpuks olime nagu õde-venda."

Ka Lembit Int ütleb, et segaduses Evelin ei rääkinudki Karlile restoranis enda suhtest Toomasega. Suur neljatoaline korter, kust Karli esiti välja kolis, oli tegelikult ostetud abielupaaril kahe peale – miljonilaenuga. Hiljem maksis Karli Evelinile tema osa välja ja korter jäi mehele. Saatuslikul volbriööl tantsuhoos oma peremuredest ja südamevalust Evelinile pihtinud toonane välisminister Toomas Hendrik Ilves maandus aga Evelini ühetoalises üürikorteris Tallinnas Uuel tänaval.

Ka Karli õde on äriilmas läbi löönud

Seni korrapäraselt koos lõunatamas käinud paar – Evelin ja Karli – vormistas asja mõni aasta hiljem ka ametlikult. "Tulime siis perekonnaseisuametist välja ja uksehoidjatädi küsis: noh, saite abiellumispaberid sisse antud? Kaks säravat ja rõõmsat inimest tulevad ju," on Evelin lahutust kirjeldanud. "Me vastasime, et käisime hoopis lahutamas. Tädi jäi meid vaatama nagu soolasammas."

Karli elab perega siiani Tallinnas. Hiljuti pani ta müüki Tallinna vanalinnas Rüütli tänaval asuva korteri, sest leidis, et see pole lastega perele kõige parem paik.

Ärimaailmas on löönud läbi ka Karli vanem õde Kadi Lambot, kes töötas aastaid Tere piimatööstuse juhina. Mullu 15. oktoobrist juhib Kadi aga vägesid Maalehes – ta on Maalehe juhatuse esimees. Eile ütles Kadi SL Õhtulehele, et perekond ei hakka vanu asju, mis on Evelini ja Karliga seotud, enam lahkama. "Oleme kokkuhoidev perekond," muigab Kadi, kes on varemgi meedias öelnud, et käib venna perega tihedalt läbi. Äriga seonduv aga teemaks ei kerki – ikka kodused ja perekondlikud asjad.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis