Eesti uudised

Jaan Kundla riietas ennast maksumaksja kulul kuningaks (10)

Karoliina Vasli, 19. veebruar 2008, 00:00
PROPAGANDA: Jaan Kundla möödunud nädalal Viljandi maavalitsuses – taas valijatega kohtumas.  ELMO RIIG/SAKALA
Kuningakostüümis riikogulane Jaan Kundla lõbustas paidelasi ja nõudis siis rõiva laenamiseks kulutatud raha riigikogult tagasi.

Samamoodi on ta maksumaksja raha eest teinud suuri arveid toidupoes. Põhjendus alati: kohtumine valijatega.

Oma üürilised värdjateks tembeldanud keskerakondlane Jaan Kundla laenas juuni teises pooles Estonia teatrist kuningakostüümi. Hiljem esitas ta selle kohta 450kroonise arve ja nõudis raha tagasi, sest Paide Vallimäel toimunud üritusel osalemine olevat olnud kohtumine valijatega. "Naljategemine käib tõsiste juttude hulka. Kostüüm oli seljas, esitasin seal päevakohase jutukese," väidab Kundla.

Hiinlastele ostis lõhefileed

Paide kunnil Kundlal oli peas isegi staatust tõestav kroon. Riietust kirjeldab ta lihtsalt: "Püksid vastavate sidemetega, teatri värk."

Jaaniüritusega jäi Kundla igati rahule ja on ikka veel elevil: "Valijaid oli palju – sadades. Aplaus oli tugev. Kõige aktiivsem kohtumine. Nii suurt rahvahulka tavaliselt koos ei ole."

Ausalt kõneldes pidanuks ta tunnistama, et tegu polnud siiski Jaan Kundla omaalgatusega, vaid Paide linna jaaniõhtuga 22. juunil.

Täpselt kuu aega hiljem käis vanim parlamendiliige Kundla Rimi kaupluses ja ostis lõhefileed, majoneesi, leiba, saia, oliive, kastet, sinki, teed, kurki ja tomatit. Kassas tasus ta kraami eest 708 krooni. Arve viis riigikogusse. Et olla tööga seotud kulu – taas kohtumine valijatega.

Kundlale meenub salapärane poeskäik kohe.

"See oli ühine väljasõit loodusesse Hiina saatkonnaga. Kuna mina olen selle parlamendigrupi liige, siis ostsin süüa kaasa. Käisime looduses, einestasime." Kundla räägib pikalt, kuidas sõideti Tallinnast välja, vaadati mereäärset piirkonda ja jõuti Klooga-Laulasmaa kanti välja.

Kuhu jäid siis valijad? Või loodab Kundla hiinlased valimiskasti juurde tuua? "Valijaid oli ka. Kaks üritust korraga," põhjendab Kundla, kuid valijate arv talle ei meenu.

Hiinlasi teab küll. Neid olnud seitse.

Maksumaksja raha eest šoppas Kundla taas 27. augustil. Selverist ostis ta võileivatordi, 200 grammi köögiviljasalatit, 300 grammi oasalatit, margariini, seakaelaliha, mune, rohelise jasmiini teed, lõhet, leiba ja sepikut. Seekord oli arve 501 krooni.

Kohtumine valijatega toimus Kundla sõnul Türil Keskerakonna büroos. "Naisterahvad tegid toidu valmis, aga noh, lähtematerjal oli minu poolt. Väike eine, suupisted," nendib Kundla.

Kundla pole aukohtus selgitusi andnud

Aktiivselt valijatega aega veetval Kundlal on aga siiani käimata aukohtus. Sinna pidi ta minema pärast skandaalset juhtumit, kui nimetas oma üürilisi värdjateks. Hiljem ta täpsustas, et värdjas tähendavat vallaslast ja tema korteris just vallaslapsed elasidki.

Möödunudteisipäevasel Keskerakonna juhatuse koosolekul pidi Kundla oma sõnakasutuse kohta aru andma, aga viimasel hetkel selgus, et ta on hoopis töölähetusel Brüsselis.

Juhatuse liige Arvo Sarapuu ütles Järva Teatajale, et Kundla küsimus võetakse seega päevakorda kuu aja pärast, järgmisel koosolekul.

Eile väitis Kundla SL Õhtulehele, et ei teadnudki, et ta peab juhatusele aru andma, alles hiljem lehest luges.

"Ei ole veel parteikaaslastega rääkinud. Mind ei ole kuhugi kutsutud. Seega ei oska teemat rohkem kommenteerida."

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee