Eesti uudised

President Ilves andis teenetemärgi 268 inimesele (9)

BNS, 7. veebruar 2008, 00:00
 
President Toomas Hendrik Ilves andis iseseisvuspäeva eel teenetemärgi 268 inimesele, eelmisel aastal sai riigipealt teenetemärgi 342 inimest.

Teenetemärgi saavad Eesti ja teiste riikide tuntud poliitikud, kultuuritegelased, diplomaadid, sportlased, teadlased, õpetajad, kohaliku elu edendajad, politseinikud, ajakirjanikud, riigiametnikud, sõjaväelased ning vabadusvõitlejad.

"Oma riigi 90. aastapäeva eel tänab ja austab Eesti riiklike autasudega inimesi, kes oma tegevusega on aidanud kaitsta, hoida ja edendada Eesti Vabariiki," kirjutas president Ilves otsuse eessõnas.

Maarjamaa Risti kett

An?bal António

Cavaco Silva – Portugali president, Eesti okupeerimise mittetunnustamispoliitika toetaja

Maarjamaa Risti I klass

Ivars Godmanis – Eesti-Läti suhete edendaja

Maarjamaa Risti II klass

George Robert

Ackworth Conquest – ajaloolane, totalitarismikuritegude uurija

Maarjamaa Risti III klass

Anne Applebaum – ajakirjanik, ajaloouurija, Ameerika Ühendriigid

Antony James Beevor – ajaloolane, Suurbritannia

Marshall S. Billingslea – Eesti-NATO koostöö edendaja, Ameerika Ühendriigid

Jelena Bonner – inimõiguste kaitsja, Venemaa

Ivor Norman Richard Davies – ajaloolane, Suurbritannia

Svante Pääbo – evolutsioonigeneetik

António Lu?s Santos da Costa – Eesti Schengeni viisaruumiga

ühinemisele kaasaaitaja, Portugal

Raimondas Šukys – Eesti-Leedu suhete edendaja

Andrzej Wajda – filmirežissöör, Poola

Maarjamaa Risti IV klass

Dmitri Bertman – lavastaja, Venemaa

Ludwig Biewer – Eesti-Saksa suhete edendaja

Lee Edwards – kommunismiohvrite mälestuse jäädvustaja, Ameerika Ühendriigid

Robert Fripp – Eesti-Suurbritannia kultuurisuhete edendaja

Jekaterina Genijeva – Eesti-Venemaa kultuurisuhete edendaja

Jelle Quirinus Goes – jalgpallitreener, Holland

Vésteinn Hafteinsson – kergejõustikutreener, Island

Ali Galip Ilter – Eesti-Türgi suhete edendaja

Kaisu Lahikainen – eesti kirjanduse tõlkija, Soome

Raili Kirsikka Moring – Eesti-Soome kultuurisuhete edendaja

Ibrahim Ethem Okudur – Eesti-Türgi suhete edendaja

Arnoldus Dick Pijpers – jalgpallitreener, Holland

Heikki Alfred Pöntiskoski – Eesti-Soome suhete edendaja

Gunnar Riberholdt – Eesti

NATOga liitumisele kaasaaitaja, Taani

Sergey Shub – Eesti-Vene kultuurisuhete edendaja

Eva Toulouze – Eesti-Prantsuse kultuurisuhete edendaja

Risto Juhani Uimonen – Eesti-Soome suhete edendaja

Eberhard Klaus Wolfgang Winkler – Eesti-Saksa kultuuri-suhete edendaja

Robert von Lucius – Eesti-Saksa suhete edendaja

Maarjamaa Risti V klass

Milton Davis – Kaitseliidu ja Ameerika Ühendriikide Rahvuskaardi koostöö edendaja

Georg Gorrissen – Eesti-Saksa koostöö edendaja

Kristiina Kyllikki Häikiö – Eesti-Soome suhete edendaja

Robert Kupiecki – Eesti NATOga liitumisele kaasaaitaja

Maria Eduarda Peixeiro – Eesti Schengeni viisaruumiga ühinemisele kaasaaitaja, Portugal

Peter Petersen – Eesti-Saksa kultuurisuhete edendaja

Pertti Juhani Pyhtilä – Eesti-Soome kultuurisuhete edendaja

César Seo?nez Calvo – Eesti-Hispaania koostöö edendaja

Markku Seppä – Eesti soomepoiste tegevuse toetaja

Jacques van Trommel – Eesti-Hollandi suhete edendaja

Riigivapi II klass

Ene Ergma – Riigikogu esimees

Juhan Parts – endine peaminister

Toomas Varek – endine Riigikogu esimees

Riigivapi III klass

Marina Kaljurand – diplomaat, välissuhete edendaja

Riigivapi IV klass

Hans-Heikki Laja – vabadusvõitleja

Riigivapi V klass

Ülo Adamson – vabadusvõitleja

Viktor Merila – vastupanuvõitleja

Aksel Morrisson – vabadusvõitleja

Valve Poormeister – vabadusvõitleja

Jaan Sassor – vabadusvõitleja

Ants Tamm – vastupanuvõitleja

Helmi Vilu – vabadusvõitleja

Valgetähe I klass

Ingrid Rüütel – rahvaluuleteadlane, Eesti presidendi abikaasa institutsiooni edendaja

Valgetähe III klass

Eerik-Niiles Kross – Eesti NATOga liitumisele kaasaaitaja

Ann Marvet – looduskaitse edendaja, ajakirja Eesti Loodus kauaaegne toimetaja

Marika Mikelsaar – teaduse edendaja, mikrobioloog, TÜ emeriitprofessor

Mart Min – teaduse edendaja, tehnikateadlane, TTÜ professor

Märten Ross – panganduse edendaja

Riivo Sinijärv – Eesti välissuhtluse arendaja

Andres Sutt – panganduse edendaja

Indrek Tarand – Eesti Euroopa

Liidu ja NATOga liitumisele kaasaaitaja

Valgetähe IV klass

Sale Ajalik – riigi-kontrolli ametnik

Andres Haamer – ettevõtluse edendaja

Alo Heinsalu – riigiametnik

Joakim Johan Helenius – ettevõtluse edendaja

Uku Hänni – riigiametnik

Ivari Ilja – pianist, EMTA professor

Tatjana Jaanson – sõudetreener, spordielu edendaja

Henno Kirikmäe – eestikeelse hariduse edendaja Rootsis

Eha Komissarov – kunstiteadlane

Jüri Lauter – kohaliku elu edendaja

Harry Liiv – riigiametnik, keskkonnahoiu korraldaja, Eesti Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja

Piret Lilleväli – riigiametnik,

Eesti Schengeni viisaruumiga ühinemisele kaasaaitaja

Margus Lopp – keemik, TTÜ professor

Anne Mala – riigiametnik, raamatupidaja

Ann Marksoo – geograaf, TÜ emeriitprofessor

Imbi Markus – riigiametnik, jurist

Merike Merilain – sünoptik

Kaie Mihkelson – näitleja

Kalle Muuli – ajakirjanik

Tiina Mõis – ettevõtluse edendaja

Jaan Sven Männik – elektroonilise side valdkonna edendaja

Raul Narits – õigusteadlane, TÜ professor

Artur Nilson – metsateadlane, EMÜ emeriitprofessor

Kaul Nurm – maaelu edendaja

Rein Oja – näitleja

Boris Oks – rahvusvähemuste koostöö korraldaja

Mari Pedak – riigiametnik

Märt Rahamägi – kutsehariduse edendaja

Ants Randmaa – ettevõtluse edendaja

Erich Rannu – ettevõtluse edendaja

Jaan Riis – looduskaitse edendaja

Anvar Samost – ajakirjanik

Teet Seene – haridus- ja teaduselu edendaja, TÜ emeriitprofessor

Jüri Sepp – majandusteadlane, TÜ professor

Tiit Sepp – notar

Mare-Mall Siimpoeg – Eesti Naisliidu tegevuse edendaja

Juta Siirak – kohaliku ja kirikuelu edendaja

Ants Sild – ettevõtluse edendaja

Helve-Esta Sillamaa – kohaliku elu edendaja, massirepressioonide uurija

Malle Talvet-Mustonen – diplomaat, välissuhtluse edendaja

Kalle Tammemäe – Infotehnoloogia Kolledži rektor

Laine Tarvis – kohaliku elu edendaja Eesti saartel

Harald Tikk – veterinaaria-

teadlane, EMÜ emeriitprofessor

Mati Uus – energeetik

Toomas Vaga – eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides, kirikuelu edendaja

Mihhail Veller – kirjanik

Marika Väli – kohtuarst

Valgetähe V klass

Hillar Aarelaid – infoturbe arendaja

Madis Alvre – eestluse hoidja Austraalias

Lauri Bambus – diplomaat,

Eesti Schengeni viisaruumiga ühinemisele kaasaaitaja

Astrid Brandmeister – massirepressioonide uurija

Marek Helm – riigiametnik,

Eesti Schengeni viisaruumiga ühinemisele kaasaaitaja

Luise-Maria Jõers – kohaliku elu edendaja

Herta Jänis – erivajadustega laste kasvataja

Helju Kaal – filoloog, Emakeele Seltsi tegevuse edendaja

Regina Kakhidze – eestluse hoidja Gruusias

Erik Kalda – ajakirjanik

Marite Kallasmaa – eetrinõustaja, endine telediktor

Erikh Kalling – eestluse hoidja Ukrainas

Jakob Kaplan – ajaloo talletaja

Osvald Kimask – muinsuskaitsja

Kai Kimmel – looduskaitsja

Madli Kirchoff – kohaliku elu edendaja

Jaanus Kirikmäe – diplomaat, Eesti Schengeni viisaruumiga ühinemisele kaasaaitaja

Paavo Kuiv – riigiametnik

Nora Kutti – spordielu edendaja

Merle Küngas – riigiametnik, Eesti Schengeni viisaruumiga ühinemisele kaasaaitaja

Maris Lauri – majandusanalüütik

Art Leete – etnoloog, TÜ professor

Virve Leht – kohaliku elu edendaja

Agu Leinfeld – riigiametnik, Eesti Schengeni viisaruumiga ühinemisele kaasaaitaja

Maige Lepp – riigiametnik, Eesti Schengeni viisaruumiga

ühinemisele kaasaaitaja

Malle Ling – riigiametnik, infotehnoloogia arendaja

Mare Litnevskaja – eestluse hoidja Ukrainas

Tiia Luuk – õpetaja

Helle-Reet Martinson – Eesti Tervishoiu Muuseumi arendaja

Ela-Heigi Martis – TÜ ajaloo talletaja

Toomas Metsala – eestluse hoidja Kanadas

Tanel Moora – muinsuskaitsja

Marko Mäetamm – maalikunstnik

Mall Mälberg – raadioajakirjanik

Kristina Mänd – kodanikuühiskonna edendaja

Hovard Nurme – kohaliku elu edendaja

Meelis Oidsalu – riigiametnik

Anu Pajo – riigiametnik

Lea Palmre – riigiametnik, looduskaitsja

Viljar Peep – riigiametnik, jurist

Franek Persidski – riigiametnik

Pilvi Piirsalu – riigiametnik

Tiiu Põld – ajakirjanik

Kristo Põllu – riigiametnik,

Eesti Schengeni viisaruumiga ühinemisele kaasaaitaja

Anne Rande – lastekirjanduse väärtustaja

Gaida Rattus – diplomaat,

Eesti Schengeni viisaruumiga ühinemisele kaasaaitaja

Craig Rawlings – Eesti-Ameerika majandussuhete edendaja

Riina Roose – kultuurielu edendaja

Meeme Saareväli – orkestrant, muusikapedagoog

Priit Seimann – riigiametnik,

Eesti Schengeni viisaruumiga ühinemisele kaasaaitaja

Tiiu Sild – teaduse populariseerija

Riina Sildos – filmikunsti edendaja

Aare Sotnik – riigiametnik

Anatoli Štšura – muusikaelu edendaja

Leo Timpka – eestikeelse koolihariduse edendaja Rootsis

Marek Uusküla – riigiametnik, tollisüsteemi edendaja

Pavel Varunin – vähemusrahvuste koostöö edendaja

Leino Vessart – põllumajanduse edendaja

Toomas Voll – koorijuht ja muusikaõpetaja

Ants Vooremaa – ajaloo talletaja

Aime Võsu – riigiametnik, riigihangete valdkonna edendaja

Valgetähe medal

Harry Erm – massirepressioonide uurija

Maie-Hele Segerkrantz – raamatukujundaja

Ilme Soom – massirepressioonide uurija

Eesti Punase Risti II klass

Helgi Silm – arstiteadlane, tervishoiu edendaja, TÜ professor

Väino Sinisalu – neurokirurg, tervishoiu edendaja

Eesti Punase Risti III klass

Raul Adlas – kiirabiarst

Heino-Enn Arpo – uroloog, tervishoiu edendaja

Peeter Dmitriev – uroloog, tervishoiu edendaja

Wolfgang Hasse – arst, humanitaarabi vahendaja, Saksamaa

Ann Paal – lastearst, tervishoiu edendaja

Hans-Herbert Wegener – arst, humanitaarabi vahendaja, Saksamaa

Eesti Punase Risti IV klass

Pieter Boerefijn – humanitaarabi vahendaja

Vladimir Goronkov – päästeametnik

Aino Janitzki – humanitaarabi vahendaja

Illar-Johannes Lipson – humanitaarabi vahendaja

Johannes Metsar – puuetega inimeste abistaja

Ly Mikheim – puuetega inimeste abistaja

Herold Saare – tervishoiu edendaja

Helgi Sooaru – humanitaarabi vahendaja

Maret Truuvert – humanitaarabi vahendaja

Eesti Punase Risti V klass

Endla Härm – vereandja

Grete Lehtla – tervishoiu edendaja, aidsiennetuse nõustaja

Anne Link – vereandja

Tatjana Mihhailova – vereandja

Tiia Rebane – hoolduspere ema

Ene-Reet Veiper – eakate abistaja

Heldur Vosman – vereandja

Kotkaristi II klass

Raivo Aeg – politseipeadirektor

Kotkaristi III klass

Tadeusz Budzik – Eesti-Poola politseikoostöö edendaja

Vytautas Grigaravičius – Eesti-Leedu politseikoostöö edendaja

Fatislav Keivsar – kaitsepolitseiametnik

Margus Kotter – politseiametnik

Aldis Lieljuksis – Eesti-Läti politseikoostöö edendaja

Tarmo Miilits – politseiametnik

Raivo Palu – politseiametnik

Kalev Prillop – politseiametnik

Stefan Strömberg – Eesti-Rootsi politseikoostöö edendaja

Karlheinz Viereck – Eesti-Saksamaa kaitsekoostöö edendaja

Kotkaristi IV klass

Kalvi Almosen – politseiametnik

Sergei Futkin – politseiametnik

Kristian Jaani – politseiametnik

Merike Johanson – kaitseväelane, kolonelleitnant

Indrek Jõgi – piirivalveametnik

Veiko Järva – politseiametnik

Märt Männik – politseiametnik

Timo Nieländer – kaitsepolitseiametnik

Kert-Robert Nõmme – kaitseväelane, kapten

Ragnar Pirk – kaitsepolitseiametnik

Maksim Rozalka – kaitsepolitseiametnik

Rauno Sirk – kaitseväelane, major

Raivo Terve – piirivalveametnik, piirivalvekolonelleitnant

Aleksander Toots – kaitsepolitseiametnik

Andres Truss – politseiametnik

Lauri Tumm – kaitseväelane, kaptenmajor

Kotkaristi V klass mõõkadega

Eero Aija – kaitseväelane, nooremleitnant

Kaido Kivistik – kaitseväelane, leitnant

Tõnis Kurm – kaitseväelane, nooremleitnant

Leo Käige – kaitseväelane, kapten

Tõnis Metjer – kaitseväelane, leitnant

Ranno Raudsik – kaitseväelane, leitnant

Kotkaristi V klass

Lui Eek – sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Richard Eesmaa – sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Elmar Hollmann – sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Oskar Järve – sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Vambola Karro – sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Voldemar Lillak – sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Ants Maidla – sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Toomas Malleus – piirivalveametnik, Eesti Schengeni viisaruumiga ühinemisele kaasaaitaja, piirivalvemajor

Leon Meier – piirivalveametnik, Eesti Schengeni viisaruumiga

ühinemisele kaasaaitaja, piirivalvemajor

Leopold Padjus – sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Urmas Popp – politseiametnik

Alar Ridamäe – politseiametnik

Leo Roomets – sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Margo Rumask – politseiametnik

Raul Savimaa – politseiametnik, Eesti Schengeni viisaruumiga ühinemisele kaasaaitaja

Voldemar Selter – sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

August-Voldemar Spitz – sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Karl-Kalju Sullakatko – sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Vello Valdes – sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Aksel Viisut – sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Frits Välbe – sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Kotkaristi kuldrist mõõkadega

Enn Adoson – kaitseväelane, vanemveebel

Jaune Engel – kaitseväelane, nooremveebel

Ago Kits – kaitseväelane, veebel

Kadri Rodima – kaitseväelane, veebel

Kotkaristi kuldrist

Raul Hindov – kaitseliitlane, mitmekordne Erna retke võitja

Alar Nigul – kaitseliitlane, mitmekordne Erna retke võitja

Kalev Nõmmeloo – kaitseliitlane

Jüri Reino – piirivalveametnik, piirivalvekapten

Tiit Riisalo – kaitseliitlane, mitmekordne Erna retke võitja

Kaido Ruul – kaitseliitlane, mitmekordne Erna retke võitja

Janek Tšeljadinov – endine politseinik, kaitseliitlane

Kotkaristi hõberist

Meinhard Arro – sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Peedu Erm – politseiametnik

Tanel Järvet – kaitseliitlane, mitmekordse Erna retke võitjameeskonna tugirühma liige

Toomas Männaste – kaitseliitlane, mitmekordse Erna retke võitjameeskonna tugirühma liige

Katrin Rohtla – politseiametnik

Kotkaristi raudrist

Karin Kaubi – politseikadett

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee