Eesti uudised

Tarmo Kruusimäe tahab, et kassaekraan müüja mälu värskendaks (2)

SLÕL Online, 6. veebruar 2008 10:46
Tarmo KruusimäeFoto: Tiina Kõrtsini
Tallinna Linnavolikogu homsel istungil arutatakse linnavoliniku Tarmo Kruusimäe (IRL) eelnõu, mis näeb ette, et alkoholi igakordsel läbikandmisel ilmub kassaekraanile kiri, mis tuletab müüjale meelde alaealistele alkoholi müümise keeldu ja vajadust kontrollida kahtluse korral ostja isikut tõendavat dokumenti.

"Ajal, mida iseloomustavad pikad järjekorrad kaupluste kassades ja müüjad soovivad teenindada kliente võimalikult kiiresti, on vajadus kontrollida nooremapoolsete õlleostjate vanust lihtne ununema. Samuti on noored kassapidajad dokumendi küsimisel ebalevad. Kui aga müüja ees olevale ekraanile ilmub teade „Küsi dokumenti!" või „Kontrolli vanust!", paelub see müüja tähelepanu, samuti lisab enesekindlust tema seadusest tuleneva kohustuse täitmisel," seisis IRL-i teadaandes. 

Uuendus toimiks sarnaselt pandipakendiga, kus pudelile või purgile kantud triipkoodi vastu vöötkoodilugejat asetades ilmub kassa ekraanile lisaks toote hinnale automaatselt ka pandisumma.

Kavandatav abinõu ei kehtiks nende ettevõtete puhul, kus arvutipõhine kassasüsteem puudub.

„Eelkõige vähendaks see aga riski osutuda poliitilise maiguga ärapanemise ohvriks - nagu juhtus sügisel Kristiine Prismaga," sõnas Tarmo Kruusimäe.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee