Elu

Telekavanaema Reet Linna sai kolmanda lapselapse (27)

21. jaanuar 2008, 00:00
Teet Malsroos  
Teletäht Reet Linnast sai eelmisel nädalal kolmekordne vanaema – pojapoeg Aleksander sündis Fertilitase haiglas otse vette.

Greta Kaupmees

Aleksandri (sündides 4,6 kg) vanemad on Reet Linna (63) poeg Kent ja tema kaasa Maarika Ojasaar. Nimi Aleksander valiti vanaisa järgi, kes oli kuulus vedurijuht.

Noorusliku ja energilise vanaema Reeda esimene lapselaps, pojatütar Lisette ehk Liisu saab sel kevadel juba 15aastaseks. Teine lapselaps, tütrepoeg Kaspar, on kaheksane. Aleksander on siis nädalavanune.

Reeda vanem poeg Kent sai isaks teist korda. Tema esimesest abielust sündinud Lisette on nüüd vanem õde.

Lisette sünni juures viibis ka vanaema Reet. "See oli väga imeline hetk!" õhkab ta.

Seekord Reet sünnituse juures ei olnud, aga ta käis lapsi toetamas mõni tund enne pisipoja sündi ning kiigutamas kõigest kümnetunnist Aleksandrit. See oli samuti väga heldimapanev ja meeldejääv hetk. Reedal on oma laste ning lastelastega väga lähedane suhe.

Reet Linna on energiline, särtsakas ja rõõmust rõkkav. Samuti on ta sportlik ja natuke krutskeid täis nagu vanaema õunapuu otsas.

Vanaema Reet armastab oma lastelastega koos olla ja lapselapsedki käivad hea meelega vanaemal külas.

Põngerjatel on vanaema, kelle üle uhkust tunda. Juba lasteaias olevat Reeda lastelastele öeldud, et kui teistel lastel on ka maavanaema või linnavanaema, siis teil on telekavanaema.

Kõigi oma tööde ja tegemiste kõrval pole Reedal just palju aega lastelastele pühenduda, kuid kui ta nendega on, siis teeb seda suure rõõmuga.

Nagu öeldakse: pole tähtis koos veedetud aja hulk, vaid kvaliteet.

käsikäes: Vanaema Reet Linna lapselaps Kaspariga.

Tühi puudritoos – parim kink

Reet Linna südame teeb soojaks ühe jõuluaja meenutamine, mil ta oli lahku läinud ja üksi. "Lapselaps ilmselt arvas, et mul ei ole nüüd kedagi, kes mulle kingituse teeb ja püüdis mulle ikkagi rõõmu valmistada," räägib Reet. Pojatütar Lisette peitis siis kuuse alla pisikese tapeeditüki sisse mässitud paki (ilmselt polnud kinkepaberit kuskilt võtta). Pakis oli Lisette ema kasutatud puudritoos. "Peegel oli ju alles," naerab Reet. See oli eriline hetk, kuigi muidugi on ka kõik teised kingitused lastelastelt Reeta rõõmustanud. "Meil on alati käsitöö au sees olnud. Ma olen ikka lastelastelt saanud palju erinevaid omatehtud ja meisterdatud asju," ütleb Reet.

Reeda lapsed ja lapselapsed

Poeg Kent. Temal on tütar Lisette ja vastsündinud poeg Aleksander.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee