Uudised

Gulov kannab Narva spordivaimu  

15. august 1998, 00:00

INDREK PETERSOO

Austrias Ottensheimis peetud juunioride sõudmise MM-il meeste ühepaadil esikoha saanud 16-aastane Narva noormees Leonid Gulov kutsuti eile koos treenerite ja perekonnaga Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi asekantseler Henn Vallimäe vastuvõtule.

"Püüame omalt poolt tunnustada meie väiksele Eestile au ja kuulsust toonud sportlasi. Kuigi enamasti on tegu täiskasvanutega, ei tohi alahinnata ka noorte klassis hästi esinenuid," ütles Vallimäe.

Tahet jätkub

"Läksin Austriasse eesmärgiga jõuda finaali kuue parema hulka, ka 12 kiirema seas sõitmine olnuks hea tulemus," tunnistas Gulov, kellele oli pjedestaali kõrgeimale astmele tõusmine täiesti ootamatu. "Olen võidu üle ülimalt rõõmus, see andis edasiseks treeningutööks suure lisastiimuli."

Austamistseremoonial võrdles Eesti Sõudeliidu president Peeter Mardna Gulovit tippsõudja Jüri Jaansoniga. "Jaansoni tasemeni on mul veel pikk tee, kuid tahet sellel käia jätkub samuti," arvas Gulov.

Sponsoreid Eesti sõudmise suurlootusel pole, vajalik raha treeningute ja võistluste tarvis tuleb endal leida. "Samuti aitab Narva Laste ja Noorte Spordikool, mille akadeemilisse meeskonda ma kuulun."

Kümme aastat hiljem

Narva sõudmise hea tase pole kellelegi üllatus. Mäletatavasti jõudis täpselt kümme aastat tagasi juunioride MM-il kuldmedalini Vjatšeslav Divonin, Gulovi treenerite Sergei Gluško ja Valentin Melniku sõnul võib peagi samale pjedestaalile tõusta noorte MM-il kuuenda koha saanud Andrei Šõlin.

Paraku pole noorsõudjate treenimisvõimalused piirilinnas just kiita. "Kõige kurioossem on olukord treeningutega Narva jõel. Enne minekut peab iga sportlane piiripunktist võtma numbri, mille ta kohe pärast tulekut ka tagastab. Paadiga tohib sõita vaid kalda ääres, et mitte ületada Eesti ja Venemaa vahelist riigipiiri. Seetõttu on konfliktid piirivalvega sagedased," märkis Gluško ja lisas, et sõudebaasi olukord on hoopis trööstitu. "Sõja ajal oli seal koonduslaager, hiljem vangla. Sõudjate valdusesse anti sisuliselt remontimata ruumid. Ehk aitab Leonidi suur edu asjade paranemisele pisutki kaasa," loodavad treenerid.

Kuigi Eesti spordisõber tunneb Narva sporti vaid jalgpalli ja Transi, jäähoki ja Kreenholmi kaudu, pole Gluško väitel sealne spordimaastik sugugi ahtake. "Narvas on heal tasemel laskmine, maadlus, poks, eri võistluskunstid ja muidugi sõudmine. Tulge külla ja veenduge ise," on Gluško otsekohene.

AARNE VILJASAARE foto

Juunioride maailmameister Leonid Gulov ei pea end veel Jüri Jaansoni mantlipärijaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee