ETVs ootavad taas lapsi Tom ja Anni

SLÕL Online 11. jaanuar 2008 11:06
Tom ootab väikeseid ja suuri sõpru oma pööningule Suure-Peetris, et vaadata jälle üheskoos multikaid, jutustada põnevaid lugusid ning meisterdada ja lustida.

Tomiga koos juhib saadet naabritüdruk Anni. Sageli astuvad ülakorruse stuudiost läbi ka vanaema Ellen ning peresõber postiljonihärra Eduard. Askeldustele lisab elutarkust Paljunäinud Tuust ning lõbusat segadust külvab tuustiplika Betty.

Lastele mängivad Karol Kuntsel, Maria Soomets, Margus Tabor, Marika Vaarik ja Kalju Orro.

Lood kirjutavad Jaanus Vaiksoo ja Wimberg, lavastavad Elo Selirand ja Salme-Riine Uibo ning sarja toimetab Margus Saar.

Lisaks vanadele sõpradele ja uutele külalistele on laste kevadhooaja programmis lastesaated ETV arhiivist ja mitu uut animasarja. Teisipäevase arhiivisaate ajal jõuab esimesena eetrisse vahva lastelavastus "Kessu" (1980). Robert Vaidlo kirjutatud ja Uno Leiese lavastatud loos mängivad näitlejad Ester Pajusoo, Väino Luup, Tõnu Aav ja Heiki Roots, ema rollis esineb Alice Talvik. Uute osadega jätkuvad multifilmisarjad "Muumioru lood", "Cedric", "Gloria ja tema pere", "Karusmarjad metsikus looduses" ning "Jupstigi! Nummi ja sõprade seiklused!"


Lavastuslik lastesaade "Saame kokku Tomi juures" on eetris igal argipäeval kell 17.05 ning 19.05.

Sügisel vaatasid Lasteekraani esimest tundi umbes pooled telerite ees olnud 4-14-aastased lapsed. Kella seitsmesel pooltunnil oli vaatajaid kaks korda vähem. Võrdluses teiste kanalitega hindavad eestlased ETV lasteprogrammi kõige kõrgemalt. Rahvusringhäälingu uuringukeskuse ja Turu-uuringute AS-i koostöös viidi detsembris läbi elanikkonna meediaküsitlus.

Uuringu tulemuste kohaselt pidas 56% eestlastest enda jaoks sobivaimaks ETV lastesaateid. 4% küsitletuist hindas kõige kõrgemalt Kanal 2 ja 3% TV3 lasteprogrammi. 38% vastajatest ei osanud oma seisukohta väljendada.

Küsitlus viidi läbi ajavahemikul 29. november - 19. detsember 2007 ja selles osales 1005 eestlast.