Elu

Savisaare naised - abikaasad, ustavad jüngrid ja noorukesed wannabe ’d (91)

SL Õhtuleht, 8. jaanuar 2008, 00:00
 
Edgar Savisaar ja tema naised on kõmupressi igihaljas teema ja kindel leib.

Viimati põhjustas nurgataguseid sosinaid Kanal 2 aastalõpupidu, kus koos Edgar Savisaare ja tema naise Viljaga jäi taas kord kaadrisse linnapea nõunik Moonika Batrakova – jah, seesama, kelle tisse Edgar suveüritusel pihus hoidis.

Mis Moonika ja Edgari vahel tegelikult toimub, teavad ilmselt vaid asjaosalised, ja kui hästi on, siis ka Vilja Savisaar. Räägitakse ju sedagi, et Savisaarel ja Batrakoval susisevat juba vähemalt pool aastat. Igatahes Kanal 2 peol oli Batrakova koha sisse võtnud Edgari kõrval, Vilja istus aga teisel pool lauda.

Et Savisaar ei näi ka eluaastate lisandudes naisterindel põrmugi väsivat, pakume lugejatele paremaks orienteerumiseks spikri, kes on kes Edgari hoomamatus haaremis.

Liis Savisaar (proua on nüüdseks perekonnanime vahetanud)

Edgar Savisaare teine abikaasa, poeg Edgar juuniori ja tütar Maria ema. Pikkade tumedate juustega Liisi kõrval on Savisaar jäänud ärkamisaja ja Rahvarinde perioodil tehtud fotodele. Nüüdseks on Liis, kes on elukutselt õpetaja, oma perekonnanime vahetanud ega ole kunagi soovinud ajakirjanikele oma eksabikaasat meenutada. Pikkade aastate taha jääb Eesti Naise lugu, kus Liis võtab Edgari kohta sõna aga lausa emaliku hellusega, nimetades meest poisilikuks ning kirjeldades tema kulinaarseid eelistusi: "Ta on õige maias. Maitsevad praetud lihatoidud, ka võiga kuldseks praetud sibulad."

Samas loos kurtis Liis, et Edgar ei taha naisega kodutöid jagada ning saavat pahaseks, kui mehe koju jõudes soe toit ees ei oota. "Edgar oskab olla väga hell ja ka ülekohtune," avameelitses Liis toona. "Kõik peab keerlema tema ümber. Ju ta esimene nainegi väsis nii vastuolulisest iseloomust."

Varsti pärast artikli ilmumist abielu lõppes.

Kaire Savisaar

Edgar Savisaare esimene abikaasa, vanima poja Erki ema. Hariduselt psühholoog, töötab karjäärinõustajana. Sarnaselt Liisiga ei ole Kaire lõppenud abielu teemal naisteajakirjades mälestusi heietama soostunud.

Läbi aastate truuks jäänud austajannad

Kadri Must

30aastane klassikaline kaunitar, keskkoolipõlves edukalt Tartu missivalimistel osalenud Kadri on Edgar Savisaare kooliaegse pinginaabri ja ustava sõbra Aadu Musta tütar. Nagu Evelyn, on Kadrigi ametis olnud Savisaare abina ega pääsenud temagi juttudest, nagu oleks nende suhe töisest enamat – näiteks jäi piiga seltskonnapressile hambusse, kui aitas Savisaarel kaubamajas rõivaid valida.

Ka need jutud on ammu vaibunud, sest Kadri elab aastaid õnnelikult koos ajakirjanik Priit Simsoniga, kellega tutvus juba ülikoolis ajalugu õppides. Kroonika teada peavad noored pulmaplaane.

Verinoored wannabe`d

Siret Kotka

Poliitikataeva tulevikutäht, 21aastane Lääne-Virumaalt Triigi alevist pärit Siret on Tartu Ülikooli sotsioloogiatudeng, kes muu hulgas välimuselt äravahetamiseni sarnane Savisaare noorima tütre Rosinaga.

Ilmselt on ennastsalgavast lobitööst kasu tõusnud, sest Siret on praeguseks tõusnud Keskerakonna noortekogu juhiks.

Kristiina Heinmets

Eksmiss üritas aastal 1998 Keskerakonna ridades poliitikukarjääri, kuid noorpõlvetembuks see jäigi – kinnisvaraärimees Aivar Aigroga abiellunud ja emaks saanud Kristiina astus erakonnast välja ja taandus poliitikast.

Aastate eest aga üritas Kristiina Savisaare toel kohalikel valimistel linnavolikokku pääseda, valituks aga ei osutunud. Oma vaimset isa Edgarit kiitis neiu kampaaniaüritustel taevani. Kohe pärast iluduse ootamatut poliitikasse sukeldumist hakati ka sahistama tema ja Edgari suhtest, loomulikult lisas õli tulle ka tõik, et Savisaar viis Kristiina tolle kahekümnendal sünnipäeval jahiga Pärnu lahele.

Liina Oja

32aastane Tallinna linnavalitsuse avalike suhete teenistuse nõunik ja Tallinna Ülikooli politoloogiamagistrant, kelle perekonnaseisuks on linnavalitsuse kodulehel märgitud vallaline, sattus skandaali keskmesse mullu juuli lõpus. Linnavalitsuse suvepäevadel tehtud foto, kus härra linnapea Liina süles istub, tekitas kõva kõmu.

"Ma istusin seal ka teistega niimoodi," õigustas end Oja. "See oli nali!" Savisaarega tal lähemaid suhteid ei olevat – "Midagi tõsist ei ole."

Et fotod üldse avalikkuse ette jõudsid, oli Oja meelest ootamatu ja taunimisväärne – üritus olnud kinnine ja seda poleks tema teada tohtinud juhtuda.

Keskerakonda Liina ei kuulu.

Moonika Batrakova

Kelmika heleda poisipeaga 23aastane Keskerakonna noortekogu liige ja Savisaare nõunik, kellele ennustatakse peatselt keskparteis mõnda kõrgemat ametikohta.

Õelad suud väidavad, et Moonika püüab endale Savisaare lähedusse hoides karjääri kindlustada – viimati vilkus ta Edgari taustal Kanal 2 aastalõpuprogrammis.

Mullu augustis sai SL Õhtuleht enda käsutusse foto, kus Savisaar on linnaametnike suvepeo möllus Moonika rinnad pihku krabanud. Ei Savisaar ega Batrakova soovinud kummalist poosi kommenteerida. Tule võttis enda peale Liina Oja, kelle sõnul olnud foto kontekstist välja rebitud – tegu olnud hoopis võimlemisharjutusega! Aga võib-olla kasutab Savisaar oma nõuniku rindu stressipallidena?

Kellest veel sosistatakse?

Olga Sõtnik

Tallinnast õpetajate perekonnast pärit 28aastane blondiin, endine Tallinna abilinnapea, nüüd riigikogu liige. Ka Olga on üks Keskerakonna noortekogu kasvandikke. Sõtnikust ja Savisaarestki on teatud ringkondades sahistatud, kas nende vahel ehk midagi ei susise – Olga poliitikukarjäär tundus selleks liiga sujuvalt edenevat, et seda ilma mõjuka eestkostjata saavutada. Sõtniku perekonnaseisuks on riigikogu ankeedis märgitud vabaabielus.

Anu Hallik-Jürgenstein

Majandusministri päevil saatis Anu ministeeriumi avalike suhete osakonna juhatajana Edgarit välisreisidel. Õiglusjanustes ajakirjanikes aga tekitas pahameelt, et Anu reisis koos Savisaarega kallis äriklassis.

Evelyn Sepp

35aastane pikajalgne brünett, kunagine modell ja nüüdne riigikogulane on Savisaare ammune võitluskaaslane ja ustav jünger. Tõsi, kuulujutud tema ja Edgari väidetavast intiimsemat laadi suhtest jäävad aastate taha, kui nooruke Evelyn veel Edgari abina töötas, tema märkmikku kandis ja lipsusõlme sidus.

Perekonnaseisuna on Evelyni riigikogu ankeedis ikka veel kirjas vallaline, kuigi teda on paari pandud mitme noormehega, teistest visamalt suhtekorralduses tegutseva Raimond Kaljulaidiga.

Evelynile kuulub legendiks saanud tsitaat: "Paar korda nädalas ööbib Edgar Savisaar isegi kodus."

Tundub, et Vilja Savisaare ja Evelyni suhted kõige soojemad ei ole. Eelnimetatud tsitaadi kohta on Vilja Kroonikas arvanud: "Noh, see polnud tema poolt mitte just kõige parem väljendus... Mul tekib küsimus, kust Evelyn Sepp meie koosveedetud öid teab."

Vilja Savisaar

Praegune abikaasa, tütar Rosina ema. Nooruses, veel Laanaru liignime kandes, oli Vilja telestaari Vahur Kersna pruut – mõlemad on pärit Antsla kandist.

Vilja ja Edgar kohtusid esimest korda 1986. aasta 4. detsembril (viie aasta taguses Eesti Naise loos meenutab Vilja esimest kohtumist kuupäeva ja detailide täpsusega), kui Vilja õppis Teaduste Akadeemia aspirantuuris ja võttis seal filosoofialoenguid. "Mingil põhjusel ei saanud õige õppejõud tulla ning tema asemel saabus Edgar Savisaar. Ma ei teadnud, mida Savisaar endast kujutab ja olin seetõttu elevil, isegi lõbusas tujus," on Vilja pajatanud.

Viljast sai endast kümmekond aastat vanema Savisaare andunud austaja, armastatud mehe nimel viskus ta dzotile ka 1995. aastal nn lindiskandaali ajal, kui Savisaart süüdistati tollase peaministri Tiit Vähi ja Reformierakonna esimehe Siim Kallase omavaheliste vestluste pealtkuulamises. Vilja väitis, et tegelikult lindistas kõnesid tema.

Alati ei ole Vilja ja Edgari liit kõrvaltvaatajatele nii tugevana tundunud – pigem meenutab see visiitabielu, kus Edgar elab Hundisilmal, Vilja aga Tallinnas Nõmmel. Peale Edgari väidetavate salaafääride on Viljatki seostatud nõunikuna töötanud Jüri Jõgevaga.

Naistelehele on Vilja märkinud, et tütar Rosina paneb loomulikult oma vanemate ümber punutavaid intriige tähele, kuid tal on piisavalt mõistust, et kõlakatest üle olla.

"Ta suhtub sellesse umbes nii, et see käib paratamatult kaasas. Ainult meie ise teame, mis on tõde ning mis on oletused ja vaht," ütleb Vilja Naistelehele.

91 KOMMENTAARI

Loe kõiki (91)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee