Eesti uudised

Pätist räppivaks luuletajaks (12)

SLÕL Online, 5. jaanuar 2008, 10:30
Saaremaa poiss Andrus Elbing on seitsmel korral kriminaalkorras karistatud. Tema pättused on enamasti Saaremaal toimepandud vargused. Viimane Andrus Elbingu kuritegu seadis aga ohtu kaaskodaniku elu, kui ta inimesele pudeliga pähe lõi.

Vaatamata oma kuritegudele kirjutab ta laulutekste ja luulet. Endine kinnipeetu Andrus alias Kessu on Saaremaa jaoks leid. Temas on seda värsket lihtsust ja sõgedust, mida pool- või täisharitlastest kirjanikuhakatistes sageli ei ole, kirjutab Oma Saar. 

Talendi avastaja Vilen Künnapu on öelnud: "Mingil hetkel tuli meil kirjutamine jutuks. Eks kõik vangid kirjutavad midagi, nii temagi. Palusin tal oma asju näha tuua ja sain kohe aru, et sel poisil on annet." Künnapu viis tekstid näha Vikerkaare peatoimetajale Märt Väljatagale ja peatselt ilmusidki Elbingu luuletused ajakirjas. (Eesti Päevaleht, 2. detsember 2006).

Ka kvaliteetajakiri Looming on Elbingu luulet avaldanud. 2006. aastal ilmus kakskeelne esikkogu "Siin Beebilõust, tere!" (Epifanio). Novembri lõpus vabanes Andrus Elbing Tartu vanglast ennetähtaegselt ning elba hetkel Tallinnas.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee