Elu

Birgit Õigemeel teab, mida tähendab suur armastus (33)

Katrin Pauts, 4. jaanuar 2008, 00:00
TEAB, MIDA TÄHENDAB: Superstaarisaate võitja Birgit Õigemeel ei suuda varjata siirast rõõmu «Aastahiti» teise koha üle. Aga lugu «Kas tead, mida tähendab…» võitis raadiokuulajate südamed täpselt samuti, nagu see laul on Birgiti uue plaadi lugudest armsaim ja tähendusrikkaim ka talle endale.  Marianne Loorents
"See oli igati meeldiv üllatus. Ma küll tean, et igal aastal "Aastahiti" hääletus toimub, aga ma isegi ei mõelnud, et mina võiksin seal kümne või kahekümnegi seas olla. See, et ma kolme parema hulka jõudsin, on imestusväärne ja teine koht suurepärane!" rõõmustab TV3 superstaarisaate avahooaja võitja Birgit Õigemeel, kes eile hilisõhtul tuli Raadio 2 "Aastahitt 2007" galal lauluga "Kas tead, mida tähendab..." teisele kohale.

Superstaarisaate võitja Birgit särab õnnest – et tema lugu "Kas tead, mida tähendab..." võiks Raadio 2 "Aastahiti" galal Eesti lugude arvestuses teiseks tulla, tundub talle siiamaani lausa uskumatu.

Laul "Kas tead, mida tähendab..." on Birgitile endalegi südamesse läinud. "See lugu on armastusest. Mul on veel lugusid, mis on armastusest, aga see laul on mulle kõige südamelähedasem nendest lauludest, mis olen plaadile laulnud. See on esimene Alar Kotkase, Pearu Pauluse ja Ilmar Laisaare laul, mille me koos tegime."

Birgit sai ka ise laulu sünni juures kaasa rääkida – algul kõlasid Jana Hallase kirjutatud sõnad natuke teistmoodi kui praegu. Et tekst sai just selline, nagu see praegu on, selles on oma osa ka Birgiti soovidel.

"Sõnu ma ise ümber ei teinud, aga neid muudeti osaliselt minu palvel," ütleb Birgit, jättes muudatuste sisu täpsustamata.

Kas Birgit teab, mida tähendab armastus suur?

Aga kas Birgit ka ise teab, mida tähendab armastus suur, nagu kõlab tema esimese hiti pähe kummitama jääv refrään? "Ma arvan, et seda otseselt ei teagi keegi... Ja see lugu ka sellele vastust ei anna. See räägib, milline armastus võiks olla, milline see peaks olema. Armastus on siiski kõige tähtsam asi, mis üldse on."

Kõikevõitev tunne, mis lööb jalad nõrgaks ja paneb liblikad kõhus lendama, on Birgitile oma kogemustest tuttav. "Olen seda kogenud, jah. Võiksin niimoodi öelda küll," kinnitab neiu. Kes täpselt on õnnelik noormees, kes Birgiti südames nii erilise koha vallutanud, jätab ta enda teada.

Uus aasta saabus Birgitile rahulikult: "Olin kodus, mul olid ka mõned sõbrad külas. Mingit suurt pidu ma ei pannud."

Kuid millal valmib kauaoodatud plaat, saate "Eesti otsib superstaari" võitja auhind? Algsete plaanide järgi pidi album ilmuma juba läinud aasta lõpus, kuid tähtsündmus lükkus edasi. Birgit lubab, et jaanuari lõpuks on plaat kindlasti valmis: "Minu poolt on kõik tehtud."

Koostöö Aerosmithiga – kõigest kuulujutt?

Viimasel ajal on ringelnud kuuldusi, nagu oleks maailmakuulus rokkbänd Aerosmith, kellega kohtumine samuti Birgiti staarisaate auhinnapaketti kuulus, ilmutanud soovi neiuga koostööd teha. On ju Birgit bändi liidri Steven Tyleri näitlejannast tütre Liviga silmatorkavalt sarnane...

Birgit aga puhkeb kõlakatest kuuldes naerma – ta ei mõista, kust sellised pöörased jutud küll tulevad! "Mina ei tea sellest mitte midagi! Ühendust ei ole minuga võetud. Kohtumine oli pigem kingitus mulle. Nad küll ühe korra kuulasid arvutist ühte minu saates lauldud lugu, aga see oli ka kõik ja rohkem ei ole ma sellest midagi kuulnud."

Praegu valmistub Birgit täiel rinnal veebruarikuiseks "Eurolaulu" konkursiks, kus ta osaleb samuti Alar Kotkase, Pearu Pauluse ja Ilmar Laisaare looga "365 Days". Et lugu saadaks loodetud edu, saabus Birgitile ka abivägi – Birgiti uus pressiesindaja on kunagine tuntud raadiohääl ja ajakirjanik Kaidi Klein, kelle see tööpakkumine Ameerikast tagasi kodumaale meelitas.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee