Eesti uudised

Eestis tuli päevavalgele haruldane relvaleid (41)

SLÕL Online, 24. detsember 2007, 11:07
 Eesti Detektoristide Klubi
Metalliotsijate huvilisi koondav Eesti Detektoristide Klubi leidis Rutikvere mõisast suure koguse relvi, mis kuulusid seal 1941. aastal peatunud Punaarmee üksusele. Klubi esindaja sõnul on tegemist üsnagi haruldase relvaleiuga.

''Tegemist oli eliitrelvadega varustatud üksusega, kuna leius oli üheksa haruldast relva'', kirjeldas Eesti Detektoristide Klubi eestvedaja Mehis Alas, kelle sõnul kahjustas vene üksus relvi enne kui nad maha matsid.

Ühtekokku leidsid veerandsada detektoristi metalliotsijatega kolm Maxim raskekuulipildujat, kaks 50mm miinipildujat, viis haruldast SVT-40 automaat-karabiini, neli AVS-36 automaat-karabiini, ühe Degtjarjovi kergekuulipilduja ja kaheksa Mosin-nagant vintpüssi ning hulgaliselt laskemoona.

Alas rõhutas karabiinid SVT-40 ja AVS-36 on ülimalt haruldased, kuna nendega varustati Nõukogude armees vaid eriüksuslasi ning nii suures koguses pole neid Eestist leitud. ''See leid aitab teha korrektuure ka Eesti militaarajaloos, kuna seni oli teada, et see üksus pidas sakslastega lahinguid, kuid tundub, et nad lihtsalt andsid alla,'' lisas Alas.

Leitud relvad puhastati ja anti üle Põltsamaa muuseumile, kus neid tulevikus ka näha saab. Leitud laskemoona viis minema aga Päästeamet.

''Eesti Detektoristide Klubi loodab ka edaspidi mõnda muuseumi rõõmustada huvitavate eksponaatidega ja igasugune koostöö muuseumide poolt on teretulnud,'' ütles Alas.

 

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee