Uudised

Naljamehed pannakse puuri  

8. august 1998 00:00

TARMO MICHELSON

Eesti tuntumad naljamehed Erkki Kõlu ja Valdo Jahilo kavatsevad homme Tallinna loomaaias püstitada omapärase rekordi, lugedes väljaheidetest koristamata puuris seitse tundi ainult loomadest anekdoote.

"Teame umbes 200-300 anekdooti loomadest, kuid kõiki naljalugusid annab loomanaljadeks ümber teha," rääkis Valdo Jahilo, kelle sõnul on kõige rohkem anekdoote karust, siilist, jänesest ja lehmast.

Kõlu ja Jahilo paigutatakse pühapäevaks loomaaia puuri. Seal räägivad nad külastajate lausutud sõnadega seotud anekdoote. Anekdoodi tellimiseks tuleb asetada sümboolne rahasumma, vähemalt kümme krooni, puuri ees asuvasse korjanduskarpi. Kõlu ja Jahilo on alates eelmise aasta juunikuust maailmameistrid anekdoodite kestvusrääkimises duona. Toona viskasid nad nalja 61 tundi jutti ja tulemus on registreeritud ka Guinnessi rekordite kogumiskeskuses Londonis.

Jahilo sõnul tekkis idee lugeda loomaaiapuuris naljalugusid sellest, et kuna Guinnessi rekord on purustatud, ei tahetud tänavust suve ilma anekdootde rääkimise šouta mööda lasta. "Tahame ennast vormis hoida, et talenti mitte raisku lasta minna," märkis Jahilo, keda ei heiduta, et anekdoote tuleb lugeda koristamata puuris.

Tallinna loomaaiast öeldi Sõnumilehele, et naljameestele antakse anekdootide lugemiseks reservpuur, kus iga päev loomi ei hoita. Anekdoodi vestjad pannakse lõvi ja hüääni puuri vahele.

"Kuna kõrvalpuuris elab lõvi, ei tohi me nähtavasti rääkida selliseid naljalugusid, mis võiksid lõvil kõhu tühjaks ajada. Äkki peame ennast igaks juhuks isegi ära maskeerima," rääkis Jahilo.

Ürituse organiseerija Mart Parve sõnul läheb kogutud raha loomadele ravimite ostmiseks. "Loodame korjanduskarpi õhtuks koguda umbes 15 000 krooni," rääkis Parve.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee