Eesti uudised

Homopeo korraldaja kaebas tarbijakaitse tegevuse õiguskantslerile (4)

SLÕL Online, 3. detsember 2007, 15:39
2006. aastal toimunud homoparaad Tallinna vanalinnas Kalev Lilleorg
Tallinnas 11. augustil toimunud homoparaadi korraldaja Raivo Kaer esitas täna õiguskantslerile avalduse tarbijakaitseameti tegevuse seadustele vastavuse kontrollimiseks.

Kaebuse põhjustas olukord, kus väidetavalt on väidetavad Pride after-partyl osalenud inimesed korraldajalt petta saanud, kuna väidetavalt ei esinenud üritusel väljakuulutatud artistid - Anne Veski ja Marju Länik. Avalduses õiguskantslerile juhib Kaer tähelepanu asjaolule, et tulenevalt tarbijakaitseseadusest on tarbija kohustatud esitama kauplejale tehingu sooritamist tõendavad materjalid või selle koopiad, kuid neid tarbijakaitseameti poolt esitatud selgituse nõudes ei olnud.

Kaer leiab, et tarbijakaitseamet on oma tegevuse või tegevusetusega rikkunud olulises ulatuses seadust ning kahjustanud korraldaja mainet üksikute tarbijate, koostööpartnerite ja avalikuse ees. Lisaks on tekitatud ka materiaalne kahju, sest korraldajale on sõltumatu õigusliku seisukoha puudumise tõttu ebaselge, kas ja millises ulatuses on korraldajal õigus kasutada Pride after-party piletitulusid. Sellise tegevusega on tarbijakaitse otseselt sekkunud ettevõtja ettevõtlusvabadusse.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee