Elu

Jan Uuspõld hakkab uues kiirabi­seriaalis veidrikust arsti mängima (32)

Jaanus Kulli, 9. november 2007, 00:00
VÄSIMATU: Äsja ületöötamisest haiglasse sattunud Jan Uuspõld hakkab uues kiirabiseriaalis «B 3» kehastama doktor Toomast, kellel ilmnevad pärast autõnnetust üleloomulikud võimed ja kes kuuleb loomahääli.  Toomas Kirss
"Äärelinna elurajoonis luuakse uus kiirabibrigaad, kellest saab aja jooksul legendaarne brigaad 3," tutvustab produtsent Toomas Kirss detsembris TV3 ekraanile jõudvat uut kodumaist kiirabiseriaali.

Seriaali tööpealkiri ongi "B 3" ehk "Brigaad 3". "Kasutame praegu mõlemat varianti," selgitab Kirss.

Seriaali kirjutab Peeter Urm ning selle keskmes on autojuht, arst ja medõde. Kõigist kolmest tahetakse keskuses eri põhjustel lahti saada.

"On kolm problemaatilist inimest," täpsustab Kirss, "arst, kes oli veoauto alla jäänud, ei saanud enam kirurgina opereerida ja läks seetõttu tööle kiirabisse. Ent ta näeb asju, mida teised ei näe ega kuule – kuidas koer, kellele ta omakorda otsa sõitis, teda kuradi mölakaks sõimab ning pärast

käpa ravimist teda tänab. Selline bulgakovlik värk," selgitab Toomas Kirss. "Siis on kiirabiautojuht – endine rallimees, kes kogu aeg igale poole hiljaks jääb, kelle naine on surnud ja kellel on väga hakkaja tütar, kes oma isale uut naist otsib. Ning lõpuks kiirabiõde Ira, kelle eluunistus on saada ilusa elu peale ja leida mees. Tal on suur vene hing. Muu hulgas jäi ta kiirabibaasi saunas pummelungil kolme autojuhiga vahele."

Sestap kõiki kolme silma alt ära saata tahetaksegi. Kui endises suvilapiirkonnas, kuhu nüüd kerkivad eramud, vajatakse uut kiirabibrigaadi, on asi lahendatud.

"See on puhas meditsiinisugemetega draamasari ja loomulikult ei saada siin läbi armukolmnurkadeta," täpsustab Kirss.

Seriaali esimesed osad on juba linti võetud ning tänaseks on ka see selge, et arst Toomast hakkab mängima siiski Jan Uuspõld. Vastasel korral oleks tulnud teha ümbervõtted, sest Uuspõld sattus vahepeal haiglasse ning tema osalemine seriaalis sattus löögi alla.

Õde Irat kehastab Maria Soomets, autojuht Antit Margus Prangel ning viimase tütart Tead mängib Laura Kivistu.

Sarja stsenarist on Peeter Urm, režissöörid Raivo Maripuu ja Toomas Kirss ja operaator Ergo Kuld.

12osalist seriaali rahastab TV3. "Eelarvet ei saa öelda, aga see on tunduvalt väiksem kui ETV samasuguste seriaalide puhul," kinnitab produtsent.

Seriaali toodab Ristigrupp, kes 2003. aastal tõi ekraanile haiglaseriaali "V.E.R.I.". Selle stsenarist oli samuti Peeter Urm.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee