JUBA ÜHEKSAS AASTA: Margus Saar on võtnud «Jõulutunneli» oma südameasjaks. Foto: ETV
Eve Heinla 9. november 2007 00:00
Traditsiooniliselt jõuab esimesel jõulupühal, 25. detsembril Eesti Televisioonis eetrisse heategevusprogramm "Jõulutunnel". Tänavu aidatakse lastehaiglatel osta operatsioonilaudu ja lootejälgimismonitore.

Juba üheksandat aastat ETV heategevusprogrammi "Jõulutunnel" vedava Margus Saare sõnul pole neil paika pandud, mis summa kokku loodetakse saada.

"Tahame kutsuda vaatajaid kaasa mõtlema ja ühiselt tegutsema. Ehk siis rääkida ühistegemise jõust ja rõõmust. Meie lugude ja juttude teema on Eesti laste ja noorte naiste tervis, annetuste kogunemine pole põhiülesanne." Saar ütleb, et nende soov on vaatajaid panna mõtlema, mis on heategevus, kuidas igaüks saab sellest osa, milline on riigi roll tervishoiusüsteemis jne.

"Oleme igal aastal saanud negatiivset kriitikat neilt, kes pole asjasse süvenenud. Et miks me raha korjame, tervishoidu peaks arendama riik jne. Kuid kõigis riikides, kaasa arvatud neis, mis on väga heal järjel, siiski tegeldakse heategevusega," lausub Saar. "Ka meie tahame saates arutleda selle üle, kuhu ja milliste vahenditega võiks heategevus Eestis suunatud olla."

Ka tänavu jätkub koostöö, nagu varasemateski saadetes, Tallinna Lastehaigla Toetusfondi ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondiga. "Nemad tahaksid soetada laste ravimise tarbeks uusi, nn kõrgtehnoloogilisi operatsioonilaudu, mis sobiksid opereerimiseks alates väikelastest kuni 12aastaste lasteni," ütleb Saar.

Teiseks koostööpartneriks on Pelgulinna sünnitusmaja toetusfondi ettepanekul kõigi Eesti haiglate sünnitusosakonnad. Annetatud raha eest ostetakse lootejälgimismonitore, millega saab vaadata, kuidas laps ema kõhus kasvab ja kas rasedus kulgeb normaalselt. Monitorid on haiglatel olemas, kuid erineva moodsus- ja vanadusastmega. "Soovime, et kõik haiglad saaksid ühtmoodi hästi ja piisavalt varustatud," lausub Saar.

Tema sõnul ei olda saate teemadega vaid Tallinna- või Tartu-kesksed, videolugusid tehakse ja külas käiakse kogu Eestis. Kes on Saare kõrval naissaatejuht, jääb esialgu saladuseks. Ka on vara veel rääkida saate külalistest. Küll on juba osade esinejatega kokku lepitud ja kindlasti astuvad esimesel jõulupühal üles Maarja-Liis Ilus, Karl Madis, Nele-Liis Vaiksoo, Jassi Zahharov, Marju Länik, Noorkuu, glamuurpunkbänd Kasemahlake jpt. "Loodame pakkuda vaatajatele toredat jõuluprogrammi ja head meeleolu," ütleb Saar.