SATTUS HAIGLASSE: Rahva armastatud näitleja Jan Uuspõllu viisid sõbrad reedel Tartus haiglasse. Näitleja tundis, et ei suuda lavale astuda. (Aldo Luud)

Sõbrad viisid Jan Uuspõllu otse enne reedest Tartu Sadamateatri etendust "Jooksvad kulud" närvikliinikusse. Näitleja haigestumises süüdistavad nad tööstressi.

Haiglast kinnitas Jan Uuspõld, et just terviseprobleemid on sundinud teda viimastel nädalatel etendusi ära jätma.

"Käesoleva hooaja üha kasvav töökoormus, sündmused eraelus ning seda saatnud liigterav meediatähelepanu tekitasid psühholoogilise pinge, millele vastu pidamine osutus ülejõukäivaks," kirjutab Jan Uuspõld.

Uuspõld plaanib juba vastu võetud osi edasi mängida, aga tulevasi rolle lubab hoolsalt valida. Uuspõllu sõnul käivad läbirääkimised ka Vanemuisega, et sealgi tema koormust vähendada.

SL Õhtulehele teadaolevalt oli rahva lemmik Jan Uuspõld veel eile Tartus Raja tänava psühhiaatriakliinikus ravil. Kliinik ei kommenteeri, mis võis varem napsitamisega silma paistnud naljamehe seekord haiglaseinte vahele viia.

Jan Uuspõllu ema Heidi Uuspõld on viimasel ajal juhtunust ärritunud ja võitleb kogu kõne vältel pisaratega. Peret on tabanud õnnetuste jada. Äsja mõistis kohus Jani noorima venna Jaanus Uuspõllu üheksaks aastaks vangi Tallinnas Sõbra tänaval toime pandud tapmise ja kehalise väärkohtlemise pärast. Jan pidi 26. oktoobril ära jätma etenduse Vanemuise teatris, kuna sattus autoavariisse.

Nüüd, nädal hiljem, on Jan juba haiglas.

Ema ei taha pojast ilma jääda

Jan Uuspõllu ema hääl väriseb, kui ta pojast räägib.

Ema sõnul pole Jani seekordne haiglasse sattumine kuidagi autoõnnetusega seotud.

Põhjus on pigem psüühiline.

"Teda jälle seati selle kohtuvärgi käru ette," räägib Heidi Uuspõld nuuksudes. "Kas Jaanus Uuspõld on Jan Uuspõld või on nad kaks eri inimest? Miks peab Jan Uuspõld olema kõigi nende asjade taga, mida ta vend on teinud? Ta on šokis sellest, et tema nimi jälle sinna ette tiriti," viitab Jani ema Heidi Uuspõld ajakirjandusele, kus räägiti mitte mõrvamises kahtlustatavast Jaanus Uuspõllust, vaid ikka Jan Uuspõllu vennast.

"Mina ei tahaks ilma jääda temast kui inimesest. Mind huvitab see, et minu poeg elaks rahulikult. Et ma ei peaks igal hommikul, kui televiisori või raadio lahti keeran, sealt kuulma, mis jälle on juhtunud," ütleb Heidi Uuspõld, et Janil on niigi raske oma pattudega elada.

Kas Jan Uuspõld on uuesti langenud alkoholilembusesse?

"Miks ta ei võiks sinna sattuda siis? Ta on ju väga hapral teel, ega ta ei ole mingi imeinimene. Kui tal on see viga küljes, ega ta ei ole mingi imeinimene, kes suudab sellest üle olla. Loomulikult võib ta sinna sattuda," räägib Heidi Uuspõld närviliselt. Ja lisab: "Ei ole langenud."

Heidi Uuspõllu sõnul ei ole just lihtne elada, kui igat sammu kajastatakse meedias. "Tal ei ole mitte mingisugust privaatset elu. Laske tal natuke ennast koguda. Las ta toibub sellest, mis temaga jälle tehti," ohkab Heidi Uuspõld. "Ei ole vaja teda kogu aeg poriga loopida. Pahatihti inimeste närvid ei pea sellele vastu," palub ema oma pojale rahu.

Jani telefon heliseb pidevalt

Muusikali "Bluusivennad" ja ühemehetüki "Ürgmees" produtsent ja Jani hea sõber Hannes Villemson usub, et Janile võis saatuslikuks saada juhtunud autoavarii ja sellele järgnenud pressi piinlikult ülisuur huvi.

Villemson meenutab, kuidas ta oli Draamateatris ja käimas olid etenduse "Mesimees" proovid, kuid TV3 oli juba tund enne etenduse algust ukse taga ja nõudis vastuseid.

"Mesimees" on väga raske kolmetunnine tükk. Tal on raske peaosa mängida," ohkab Villemson ja meenutab, kui masenduses Jan oli tookord olnud.

Ka tema ei taha nagu Jani emagi uskuda, et näitleja võib olla uuesti alkoholi küüsi langenud. Villemson usub, et Janil on tööstress.

Sõbra sõnul helisevat Jani mobiiltelefon vahetpidamata.

Ta leiab, et kahe linna vahet tööl käimine ja pere veel kolmandas Eesti otsas – see ei oleks kellelegi lihtne.

Villemsoni arvates võiks nii Vanemuine kui ka Draamateater mõelda sellele, et muretseda ühele oma esinäitlejale auto koos juhiga, kuna Jan toovat mõlemale teatrile hulga vaatajaskonda juurde.

Uuspõld sõidab Soome

Teisipäeval peaks Jan Uuspõld sõitma Draamateatriga Soome rahvusteatrisse, et mängida seal etenduses "Eesti matus".

Draamateatri avalike suhete juht Tanel Tomson on 99 protsenti kindel, et Jan Uuspõld sõidab nendega koos: "Me oleme üsna kindlad, et ta sõidab kaasa."

Tomsoni sõnul on näitleja pidanud viimasel ajal taluma liialt suurt avalikkuse tähelepanu. Ka tugevama inimese närvid ei peaks vastu.

"See, mis ta praegu vajaks, oleks rahu, vaikus ja võimalikult vähe tähelepanu," teab Tomson.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis