Eesti uudised

Tuumavarjend läheb miljonitega müüki 

SLÕL Online, 30. oktoober 2007 07:13
Järva- ja Harjumaa piirile ehitatud tuumavarjend tuleb lähiajal müüki arvatavasti paari miljoni krooniga, sellest võib kujuneda suurkokkutulekute koht, kuhu mahub tuhat inimest.

Järvamaa Paide ja Albu valla ning Harjumaa Kõo valla piiril asub jaapanlasele Yoshiteru Akiyamale kuuluv kinnistu, kuhu ta lasi sajandivahetusel ehitada varjendi, kus viie meetri sügavusel maa all oleks võinud ka tuumasõja üle elada, kirjutab Järva Teataja.

Hoone mõõtmetes 20 × 30 meetrit jäi aastaid tagasi pooleli ja peaks pankrotis oleva Yoshiteru Akiyama varana peagi müüki minema.

Kinnisvaraärimees Hillar Viks selgitas, et müüs aastaid tagasi maa jaapanlasele, kes kavatses ehitada sinna ülimalt turvatud konverentsikeskust inimestele, kes peavad tähtsaks julgeolekut.

Viks selgitas, et Akiyamal on Eesti riigile maksud maksmata ja töötasuta jäi ka sekretär, mistõttu paneb kohtutäitur kinnistu müüki.

Millal varjend sinna juurde kuuluva maaga oksjonile läheb, ei osanud Viks öelda, kuid teab inimest, kes on ostust huvitatud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee