Eesti uudised

Evelin Ilvese isa: oleme tütrega ära leppinud (58)

Karoliina Vasli, 26. oktoober 2007 00:00
OOTAB KÜLLA: Evelin Ilvese isa ootab presidendipaari külla. Tal on Tartus Annelinnas kohe Anne sauna vastas paneelmajas korter. Tütrele soovib ta ainult edu ja usub, et tüli neil enam ei tõuse. Foto: Aldo Luud
Esileedi Evelin Ilvese isa Lembit Int tunnistab, et on sõjakirve tütrega maha matnud ning loodab presidendipaarile Ärma tallu külla minna.

Lembit Int (71) on tütre üle uhke, kuid tunnistab, et esimene aasta presidendiprouana ei olnud Evelinile sugugi kerge. "Teda on kogu see tähelepanu kurnanud. Ta ei saa ilma turvameheta isegi metsas seenel käia," ütleb isa.

Kord helistanud ta tütrele, kes olnud tõesti parajasti seenekorviga kohalikus metsatukas, loomulikult isiklik turva kõrval

Talvel oli isa tütrega tülis

Rulluisutada – see on Evelini üks suurimaid kirgi – ei saa ta samuti üksi. "Turvamees ei suutnud isegi tema tempos püsida, sõitis autoga kõrval," muigab Int.

Isa teab rääkida, et Evelin on trenni abil tippvormi tõusnud ja lühikese ajaga kaotanud pea 15 kilo. "Ta oli juba lapsena Sakus tragi – tegeles iluvõimlemise ja võistlustantsuga."

Talvel olid isa ja tütar paraku omavahel tülis. Praegu on see kõik siiski minevik ja isa helistab vanemale tütrele tihti. "Me oleme tütrega ära leppinud. Ikka huvitab, kuidas elab lapselaps Kadri Keiu ja kuidas Evelinil läheb," räägib Lembit Int, kes veedab kuus keskmiselt seitse päeva Tartus, muidu elab Helsingis. Tüli juured ulatuvad kaugesse minevikku, mil isa pere juurest minema läks. Õli valas tulle presidendi tänavune riigivisiit Soome ja Lembitu intervjuu Soome ajakirjanduses, kus ta oli pahane, et presidendipaar teda ei külasta.

Ta ei leia, et meedia oleks tütre vastu otseselt pahatahtlik, pigem on eestlased kauni presidendiproua peale kadedad ja seepärast võibki kuulda ka negatiivseid kommentaare. "Kõik see soenguteema, stilist – ma leian, et sentide lugemine läheb küll liiale, presidendi kaasa peabki kena välja nägema."

Evelin Ilves tahab teist last?

Mullu jaanipäeva paiku pidas Lembit Int 70 aasta juubelit ja Tartus sünnipäevapeol oli perekond Ilves kohal täies koosseisus. "Nende tütreke Kadri Keiu oli ikka nii ema nägu," muheleb uhke vanaisa. Pärast seda pole Int Ilvestega enam näost näkku kohtunud.Evelini nooremal õel on samuti kaks last – pisikesed poisipõnnid. Nendega kohtub geograafiadoktor Int tihedamini.

Kuuldavasti soovivad Evelin ja Toomas Hendrik Ilves õige pea peret täiendada. "Tütar mainis jah, et ta tahaks uuesti emaks saada," räägib Lembit Int. Samas leiab temagi, et praeguses olukorras on see üsna keeruline – presidendiprouana on tütrel palju kohustusi. "Neil pidevalt töövisiidid, erinevad kohtumised – kas jääb üldse aega lapse saamiseks?" küsib Int.

Evelin ise tunnistas kaks päeva pärast presidendiprouaks saamist, et ilus oleks, kui perre sünniks veel üks laps. "Loomulikult. Muidugi," vastas Evelin Ilves 2006. aasta sügisel SL Õhtulehe küsimustele.

Lembit Inti sõnul kutsub süda Eestisse ning paari aasta pärast võib ta siia püsivalt kolida. "Tahaks rohkem lastelastega olla, kui Kadri Keiu suurem, siis võiks ta minu juures Tartus tihedamini käia." Mõni aeg tagasi helistas ta tütrele ja mainis, et tahaks Kadri Keiule Soomest kohvritäie lauamänge tuua.

Praegu viib Evelin tütre vahepeal Sakku ema Kalli Lille juurde. Lembit Int kohtus naisega 1965. aastal, kuid pereelu läks lõhki ja nad lahutasid. Praegu omavahel ei lävita. "Mina suhtleks temaga hea meelega, aga tema on minu peale pahane," tunnistab Lembit Int. "Räägib mulle, et tema hoiab lapselapsi, aga mina käin ringi nagu härra..."

Lembit Int loodab, et mingil hetkel suudavad nad oma erimeelsused siiski ületada – kas või laste ja lastelaste pärast. "Perekond peab koos püsima," ütleb Lembit Int ja loodab, et ehk kutsutakse teda varsti Ärma tallu külla.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee