Maailm

Kannibal: "Inimliha maitseb tõesti hästi." (39)

Aadu Hiietamm, 17. oktoober 2007, 00:00
MEMUAARID: Teleintervjuu inimsööja Armin Meiwesiga tegi Hamburgi ajakirjanik Günter Stampf, kelle sulest ilmus hiljuti ka raamat «Intervjuu kannibaliga». Foto: AFP/Scanpix
Saksa televaatajad nägid esmaspäeva õhtul telekanalis RTL esimest intervjuud Kasseli vanglas eluaegset vangistust kandva inimsööja Armin Meiwesiga. Mees tunnistas tund aega kestnud telesaates, et inimliha maitseb tõesti hästi.

Rotenburgi kannibaliks kutsutav Armin Meiwes (46) tegi Saksa kriminaalajalugu 2001. aasta märtsis, mil ta oma kodus tappis lihunik Franky nime all avaldatud kuulutuse põhjal internetist leitud kaaslase ja sõi ta osaliselt ära. Kurjategija väitel tegi ta seda ohvri soovil.

Jäädvustas veretöö videole

Tapatööga hakkama saanud arvutispetsialist Armin Meiwes jäädvustas sündmuse videole, mille pikkus on 4,5 tundi. Video leiti läbiotsimisel tema kodust. Saksa ajakirjandus nimetas 10. märtsil 2001 toime pandud mõrva üheks koledamaks kuritööks Saksamaa kriminaalajaloos.

Inimestel oli võimatu mõista, kuidas suudab üks esmapilgul täiesti normaalne mees lõigata oma kodus videokaamera ees maha teise mehe suguelundi, ja seda viimase tahtel. Eelnevalt oli ohver võtnud kümme valuvaigistavat tabletti. Seejärel praadisid nad äralõigatud ihuliiget pannil soola, pipra ja küüslauguga. Paraku osutus see söömisel liiga vintskeks. Edasi ootas Armin Meiwes mitu tundi, kuni ohver verekaotuse tõttu teadvuse kaotas.

Siis nüsis Armin kaaslase, Berliinis elanud ja Siemensi kompaniis töötanud arvutiinseneri Bernd Jürgen Brandese (43), kõri läbi, lõikas tema kehast välja paremad palad ja pani need 35 sinises kilekotis sügavkülma. Ülejäänud laibatükid mattis ta koduaeda. Hiljem valmistas Armin külmikust võetud inimlihast endale süüa.

Armini jälgedele jõuti alles 2002. aasta juulis: üks Innsbrucki üliõpilane märkas internetis Armini kuulutust, milles ta otsis endale uut ohvrit, ja informeeris sellest politseid.

Kasseli kohus mõistis inimsööja algul süüdistatuna mõrvas ja surnu rüvetamises kaheksaks ja pooleks aastaks vangi. Kuna kõrgema astme kohus pidas seda otsust liiga leebeks, siis kohtuasja uuel arutamisel saadeti Armin Meiwes juba eluks ajaks vanglasse, kus ta töötab pesumajas.

Inimsööja kannab karistust Kasseli vanglas ja seal lubati Hamburgi ajakirjanikul Günter Stampfil teha temaga pikem teleintervjuu. RTL näitas seda esmaspäeva õhtul erandlikult ilma reklaamipausideta. Intervjuu inimsööjaga pälvis kohe suurt huvi ka mujal maailmas ning tänaseks on selle ostnud juba 14 riigi telekanalid.

Väliselt malbe inimene

Günter Stampfi sõnul näib Armin Meiwes sama heatahtlik kui sõbralik sanitar. "Viisaks ja abivalmis inimene," rõhutas ajakirjanik.

Meiwes rääkis televaatajatele malbe häälega üksikasjalikult kordasaadetud õudustest, mis ta oma sõnul sooritas armastusest ohvri vastu.

"Inimlihamaitse sarnaneb sealihaga, on veidi mõrkjam ja rammusam. See maitseb tõesti hästi," meenutas ta oma vabatahtliku ohvri söömist. Kokku sõi Armin Meiwes aja jooksul ära 20 kilogrammi inimliha. Inimsööja kinnitas, et ta ei tunne hingepiinu ning tema ettekujutuse järgi on Bernd Jürgen Brandes nüüd osa ka temast. Inimsööja kirjeldas telesaates detailselt, kuidas ta praadis oma ohvri liha ja maitsestas seda soola, pipra, küüslaugu ja muskaadiga. Liha kõrvale serveeris kartulit, rooskapsast ja rohelise pipra kastet.

Politsei uuris Armin Meiwesi juhtumiga seoses läbi 12 000 elektronkirja, 1800 disketti, 221 kõvaketast ja 307 videolinti. Selgus, et Meiwes oli jõudnud internetis suhelda üle 400 mehega. Kokku aga ilmutas internetis aktiivsust ümmarguselt 10 000 potentsiaalset kannibali ja nende ohvrit. Valmisolekut ennast tappa lasta avaldas Meiwesile veel vähemalt viis inimest, kes siiski viimasel hetkel ise loobusid või kelle Meiwes tunnistas kõlbmatuks.

Väärib tähelepanu, et Armin Meiwes tunnistas kohtus: "Juba 8–12 aasta vanuses fantaseerisin ma koolivendade tapmisest ja söömisest."

Ajakirjandus meenutas siis ka üht tema varasemat ütlust, mille järgi ta kujutlenud sageli koolivendi küpseva šašlõkina. Seetõttu võib inimese söömist pidada mehe väärastunud lapsepõlveunistuse täitmiseks.

Armin Meiwes eitab endiselt Berliini inseneri tapmist. "Minu jaoks ei olnud see mõrv. Mõrvata saab ainult ohvri tahte vastaselt. Ta (Bernd Jürgen Brandes) kasutas mind tööriistana. Ma abistasin teda surmaminekul. Vastu tema tahtmist poleks ma seda teinud," on tänapäeva inimsööja kindel.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee