Eesti uudised

Saar pärast kohut: See teema on minu jaoks lõppenud! (51)

Nataly Koppel, 27. september 2007, 14:29
Mikk SaarFoto: Kaarel Tigas
Laulja ja Eesti seksikaimaks meheks valitud Mikk Saar pääses täna Tartu maakohtus oma süüasja aegumise tõttu vargussüüdistusest.

Küsimusele, kuidas tal täna kohtus läks, vastas Mikk väga napisõnaliselt: „Normaalselt läks." Hääletoonist võis aru saada, et täna polnud naistelemmikul kõige meeldivam päev. Teisest küljest võiks laulja ka rõõmustada, sest pääses süüdistustest terve nahaga.

„Kuna asi on aegunud ja kohus läbi, ei viitsi sel teemal rohkem rääkida: see teema on minu jaoks lõppenud ja ma ei kavatse kunagi enam kohupinki sattuda!" vastas resoluutsel toonil Saar ning lisas, et pole mõtet talle enam sel teemal helistada ja pärida.

Kohus lõpetas kriminaalmenetluse Mikk Saare (26) salajase varguse süüdistuses, sest tegemist on teise astme kuritegudega, mille toimepanemisest on praeguseks möödunud üle 10 aasta.

Saar pani kaks vargust toime 1997. aasta 15. ja 19. augustil ning ei teinud seda üksinda. Nädal tagasi lõpetas Tartu maakohus oma määrusega samas asjas kriminaalmenetluse Rimm Ehaste (30), Tauno Ehaste (30) ja Marius Kutateladze (31) süüdistuses aegumise tõttu.

Ülejäänud kahe kohtualuse - Marek Mägismaa (29, endise perenimega Libe) ja Marek Vahtra (31) - osas süüdistus aegunud ei ole ning nende kriminaalasjas toimub järgmine istung 12. novembril.

Raha sisse, raha välja

Süüdistuse järgi kasutasid kohtualused 1997. aastal ära tekkinud tehnilised võimalused Eesti Ühispangast raha varastamiseks.

Kohtualused sõlmisid suvaliste isikutega tasu eest kokkulepped nende ühispanga pangakaartide ja PIN-koodide ajutiseks kasutamiseks ning kandsid isikute arvelduskontodele rahasummad.

Kontode omanikud võtsid raha telleri kaudu oma pangaarvetelt välja ja tagastasid selle ülekannete tegijaile.
Seejärel võtsid mehed arvelduskontosid omavate isikute pangakaartidega kohe sama suured rahasummad välja sularahaautomaadi kaudu.

Kokku varastasid kohtualused süüdistuse järgi Eesti Ühispangalt raha üle 1,3 miljoni krooni.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee