Eesti uudised

Rullnoka- ja joodikurollide pakkumine hukutas Dani 

OLIVER RAND, 13. september 2007 00:00
«Ta oli nendesse telepaskadesse takerdunud, see tegi ta õnnetuks ja aitas surmale kaasa,» peab kirjanik Kati Murutar kõmuliste telesaadete poolest kuulsa Ken Saani eestvedamisel valminud skandaalset paroodiat «Täna õhtul Leo Põld» Dan Põldroosile saatuslikuks.

Kati Murutari meelest on ilmne, et Dan Põldroosi hukutas nimelt trall kunagist lastelemmikut Leopoldi parodeeriva saate «Täna õhtul Leo Põld» ümber. «No mis te ise arvate? Nädal enne Dani surma oli ETV just tõstatanud küsimuse, et taotleda selle rüvetamise igakülgset ärakeelamist. Loomulikult ei pidanud õrna loominguinimese hingega ja armetult ärakasutatud Dani tervis sellisele pingele vastu,» räägib Murutar. «Sest kui nii noore inimese süda jääb seisma, on ta hing haige. Minu emotsionaalne veendumus on, et kuna tal oli rollidega sellise rullnoka ja joodiku renomee külge jäänud, elas ta seda väga üle. Ja rullnoka- ja joodikurollide pakkumine ta ka hukutas. Selliste asjadega inimene lihtsalt tapetakse vaimselt ja ka füüsiliselt,» teab kirjanik.

«Olime Daniga tavatasemel suhtlejad. Olin paarist tema osavõtul toimunud tükist retsensiooni kirjutanud ja ka seltskonnas mitmel puhul vestelnud. Igatahes pärast tema surma pidin tema numbri telefoniraamatust maha kriipsutama,» oli Murutar enda sõnul Põldroosiga rohkem kui teretuttav.

Ta imestab, et näitleja surma seosest paroodiaga, mis veel ekraanile jõudnud ei ole, pole söandatud varem rääkida. «Süüdistada tuleb ikkagi Saani, kes teda sellesse avantüüri vedas. See, et ETV kohtu kaudu saate eetrisseminekut takistada üritab, on tagajärg,» ütleb Murutar. «Põhjus on ikkagi see, et Saani-sugused võivad endale lubada kõiki asju retsida. Ei saa ikkagi kõiki oma töid üles ehitada teiste alandamisele ja mahatallamisele.»

Ken Saan nimetas Kati Murutari süüdistusi ajuvabaks ja uskumatuks ega soovinud neid pikemalt kommenteerida.

Septembri alguses otsustas Harju maakohus TV3-l saate «Täna õhtul Leo Põld» näitamise keelata, et uurida, kas ETVl on õigus nõuda sellise saate näitamise keelamist või mitte. «Täna õhtul Leo Põld» pidanuks esimest korda ekraanil olema möödunud neljapäeval. Kuid ülemöödunud nädala reedel esitas ETV Harju maakohtule hagi palvega keelata TV3-l saate näitamine, kus osalevad Leopold, postikana, Äpu, Onu Raivo või nendega sisult või välimuselt sarnased tegelased.

Et kohus alles alustas asja menetlemist, TV3 aga lülitas saate juba oma kavasse, otsustas kohus selle näitamise kuni kohtuotsuseni keelata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee