2002. aastal oli Koolirahu väljakuulutamise juures maskottelevantFoto: Postimees
SLÕL Online 30. august 2007 15:48
Pärnus kuulutatakse 1. septembril kell 17 välja üle-eestiline Koolirahu, et rõhutada koostöö tähtsust ja positiivse õhkkonna olulisust koolides.

Koolirahu tseremoonial kirjutavad rahusõnumit sisaldavale lepingule alla minister Tõnis Lukas ja Eesti Õpilasesinduste Liidu juhatuse esimees Merilin Piipuu.

Iga-aastane Koolirahu väljakuulutamise tseremoonia rõhutab, et koolikeskkond on tihti stressirohke ja selleks, et rahulikult õppida, on vaja noortel koos täiskasvanutega luua positiivne ja vägivallatu koolikeskkond.

Tõnis Lukase sõnul tähendab koolirahu vastastikust austust ja seesmist kindlustunnet, seda nii õpilastele kui õpetajatele, kogu kooliperele: „Koolielu peab olema vaba kaklemisest, kiusamisest ja pilkamisest.". „Ma usun, et igaüks kooliperes saab astuda sammu koolirahu heaks," ütles Lukas ja lisas "Ja muidugi, kallid õpilased - käige koolis!"

Koolirahu üritus algab laupäeval kell 14.00, kui rannas toimub huvihariduse mess ja Mudaravila hoones on avatud erinevad koolirahu teemaga seonduvad töötoad. Kell 14.30 toimub Taastusravikeskuse Sõprus kohvikus koolikeskkonna teemaline pressikonverents, mis keskendub koolikeskkonna turvalisuse teemale.

Kell 17.00 kuulutatakse Pärnu mudaravila hoone ees välja Koolirahu. Koolirahu leping kutsub üles üksteisest hoolima, sallivam olema, armastama õpetamist ja õppimist, hoiduma vägivallast ja meelemürkidest ning osalema aktiivselt koolielus.

Ürituse raames on Mudaravila hoones üles seatud koolirahu plakatikonkursi töödest näitus. Kell 18.00 algab vabaõhukontsert, mis on kõigile tasuta.

Sellel aastal on Koolirahu tseremoonia korraldajaks Pärnu linn, üritust toetab Eesti Noorsootöö Keskus, Euroopa Nõukogu Infotalitus Eestis jt.