Uudised

Ergutav süst maalimaastikule  

11. juuli 1998 00:00
Rotermanni Soolalaos kuulutati välja maali aastapreemiad
RENITA RAUDSEPP

Eesti Maalikunstnike Liidu korraldatud maali aastanäituse "Maal 98" avamispäeval, 10. juulil kell 18 hõigati Rotermanni Soolalaos pidulikult välja selle aasta maalipreemia saanud kunstnikud.

On rõõm tõdeda, et jätkuvalt suudetakse eesti kaasaegset maalikunsti hinnata ja väärtustada. Selleaastased preemiad on välja pannud Saku Õlletehas, Eesti Maalikunstnike Liit ja ES Sadolin.

Saku Õlletehas on kunstipreemiaid välja andnud juba 6 aastat. Alates eelmisest aastast otsustati tunnustusega ergutada ka noori kunstnikke, luues maali noortepreemia. Tänavused preemiasaajad valisid välja Saku Õlletehase müügidirektor Jüri Jänese, suhte- ja teabekorralduse juht Ruth Roht. Professionaalse nõuga olid abiks kunstikriitik Eha Komissarov ja kunstnik Mari Kurismaa.

Saku maali aastapreemia

sai

Ado Lill

ning

maali noortepreemia Alice Kask.

Otsuse langetamine oli üsna raske, sest näitusest osavõtjaid jagus. Ruth Roht: "Ado Lille maalid jäid silma oma värskuse tõttu, põhjuseks asjaolu, et juba pikka aega tegutsenud kunstnik on suutnud ajas areneda takerdumata ühte kindlasse kunstistiili. Seetõttu tõusid maalid esile, mõjudes uudsetena.

Ado Lille töid võib näha Rotermanni Soolalaos, maalivaliku "Maali sõna" raames. Värskus sai määravaks valiku tegemisel ka noorte hulgas. Noorte kunstnike tööd tundusid kõik sarnased, kuid Alice Kask mõjus andeka, omanäolise ning arenemisvõimelise noore kunstnikuna. Tema töid võib näha samuti Rotermanni Soolalaos ja lisaks Kastellaani Majas."

Eesti Maalikunsnike Liidu aastapreemia

kuulub

Lemming Nagelile

.

Eesti Maalikunstnike Liidu esimehe Jaan Elkeni sõnul on see tunnustus viimaste aastate huvitavate otsingute eest. Nagel laiendab maalikunsti väärtusi ruumiliste objektidega, sisenedes ruumi ühendab ta maalikunsti skulpturaalseste elementidega, luues sel viisil ruumilised lavastused.

Lemming Nagel esineb Rotermanni Soolalaos kahe ekspositsiooni "Maali sõna", "Maalikunstnik - püha lobiseja. Meestest" ja Raatuse galeriis projekti "Traditsionalistid Eesti maalikunstis" raames.

ES Sadolini maalipreemia

omanik on

Kaido Ole

. ES Sadolin annab preemiat välja neljandat aastat. Eelnevad preemiad seondusid firma väljaantava kunstikalendriga. Sel aastal on esmakordselt lisaks maali aastanäitusele seotud preemia.

Preemiat ei antud välja näitusel esindatud konkreetse töö alusel, vaid kogu kunstniku loomingu põhjal. Kaido Ole esineb Rotermanni Soolalaos, väljapanekul "Maali sõna."

VAMBOLA SALUPUU foto

Preemiate üleandmine tekitab elevust nii saajate kui andjate nägudel. Esiplaanil paremal Saku maali noortepreemia omanik Alice Kask, vasakul Ruth Roht. Tagaplaanil Jaan Elken ja Eha Komissarov.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee