Eesti uudised

Savisaare suvepäevade kakluse uurimiseks kaks kriminaalasja  (2)

Kadri Paas , 16. august 2007 00:00
Tallinna linnavalitsuse suvepäevade «siidrilöömingu» uurimiseks on algatatud kaks kriminaalasja.

20.–22. juulini Karepal Kullo lastelaagri territooriumil peetud Tallinna linnavalitsuse suvepäevadel sai kakluses viga ühe linnaametniku nägu ja teise käsi. Haavu käis kokku õmblemas Kunda kiirabibrigaad.

Kuigi juhtunu uurimine on pooleli, on Viru ringkonnaprokuratuuri prokuröri Aita Ploomi sõnul nüüdseks selgunud, et üks kannatanutest – Tallinnas elav mees – on kirjutanud politseisse avalduse, justkui oleks teda löönud üks Lääne-Virumaal elav noormees. Selles juhtumis on läänevirulasele ka kahtlustus esitatud.

Teine sama ürituse ja vahejuhtumiga seotud kriminaalasi algatati 30. juulil. Suvepäevadel osalenud naise avalduses politseile on kirjas, et teda löönud rusikaga näkku üks Tallinnast pärit noormees. Tallinnast pärit noormehele pole veel kahtlustust esitatud.

Politsei on algatanud kriminaalasja paragrahvi järgi, mis käsitleb avaliku korra rasket rikkumist vägivalla rakendamisega. Seadus näeb selle eest ette rahatrahvi või kuni viieaastase vangistuse.

Prokurör Ploom ei soovi rääkida kakluse võimalikust motiivist, kuid ei lükka ümber varem ajakirjanduses ilmunut.

Postimehe andmeil kakeldi laagri toitlustaja kioski läheduses õlle- ja siidrivaatide kõrval, mis olid sinna jäänud eelmisest üritusest. Tüli saanud alguse sellest, et suvepäevalised tundsid sügavat huvi valveta vaatide sisu vastu ja laagri töötajad läksid oma vara kaitsma.

Suvepäevalised aga istunud oma jutu järgi rahulikult laagri trepil ja vestelnud, kui laagri töötajad tulnud neid süüdistama alkoholi varguses.

Esimene pudelilöök tabanud vastast pähe, pudel purunenud ja teine löök tabanud näkku. Viga saanud ka sõbra näolt verd pühkima läinud kaaslase käsi.

Tallinna Lasteturvakeskuse juhataja Erki Korbi kinnitusel on mõlemad kakluses osalenud staažikad töötajad kannatanud. Korbi teada nad löömingut ei algatanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee