Pime roolijoodik põrutas Tartus autoga ringi (4)

Kadri Paas 7. august 2007 00:00
Pime ja purjus noormees üritas keset Tartu linna kaaslase abiga sõita isikliku autoga linnast välja. Nooruki vingerdav sõidustiil äratas aga politseinike tähelepanu ning nüüd ähvardab teda kuni 18 000-kroonine trahv.

Pühapäeval kell 4.20 pidasid Tartu liikluspolitseinikud Võru tänaval kinni vanaldase 80ndate aastate Audi 80. Korravalvuritele hakkas silma linnast välja suunduva auto kahtlaselt ebakindel sõidustiil. Pelgalt peale vaadates oli selge, et sohver ei oska masinat juhtida.

Politseinike peatumismärguandele reageeris juht kohe. Audi peatus ja korravalvurid läksid kontrollima, kes roolis ja miks masin teel vingerdab. Suur oli politseinike üllatus, kui Kristjanile (20) esitatud palvele puhuda alkomeetrisse vastas too: «Ma olen puhunud küll, aga ma ei näe, kuhu puhuda!» Audi juht ei suutnud kobamata mõõdikut leida. Selgus, et noormees on pime ja lisaks 1,1promillises joobes.

Pimedale oli kaardilugejaks 16aastane nooruk. Tema selgitas politseinikele, et kuivõrd tal pole juhiluba, pidigi autot roolima vanem kamraad. Lõuna prefektuuri liiklustalituse vanemkomissar Marek Tiirats ütleb SL Õhtulehele, et pimedat inimest on raske autot juhtima õpetada. Juht proovis küll kaassõitja õpetuste järgi õigel hetkel ja õiges suunas rooli keerata, kuid sellest ei tulnud suurt midagi välja. Lõuna prefektuuri komissar Oleg Barinski-Gesjuk rääkis TV3 «Seitsmestele uudistele», et politseinikele rääkinud Kristjan veel paljutki huvitavat. Nimelt polnud see ta esimene sõit autoroolis. Talle meeldivatki kaardilugeja juhendamisel autot juhtida. Eriti tore pidi olema maanteel enda vana Audiga umbes 100 km/h vurada.

Lõuna prefektuuri pressiesindaja Marge Kohtla sõnul kuulub auto Kristjanile. Pärast Kristjani roolist kõrvaldamist sõitis üks politseipatrulli liikmeist masinaga sõidu alguspunkti mõnesaja meetri kaugusele. Kristjanit võib juhiloata ja purjuspäi sõitmise eest karistada kuni 18 000-kroonise trahviga.