RINGIGA TAGASI: Seebisarjast esimese hooaja keskel suurt kunsti tegema lahkunud Mirtel Pohla jätkab sarjas taas Beriti rollis. (TV3)

"Ma osalen selles seriaalis küll. Seda võin öelda, aga muust ma ei tahaks rääkida," jääb näitlejanna Mirtel Pohla TV3 sarja "Kodu keset linna" sügisesest taastulemisest rääkides napisõnaliseks. Seriaalist esimese hooaja keskel lahkunud näitlejanna Mirtel Pohla jätkab sarjas Beriti rollis.

Sarja teine näitleja Kleer Maibaum saab enda sõnul samuti vaid kinnitada, et sari algab uuesti ja temagi on selles osaline. Midagi muud ta sellest ei teadvat. Mis puutub aga Mirtel Pohla seriaali juurde naasmisse, ütleb näitlejanna lühidalt: "Eks inimesed muutuvad, soovid muutuvad ja elu muutub!"

Vaatajamagnetiks oli "Kodu keset linna" kolme aasta vältel (september 2003 kuni mai 2006). Sarja reiting oli küllaltki kõrge ja see püsis vaadatumate telesaadete esikümnes. Aprillis, enne sarja eetrist mahavõtmist, oli sellel 149 000 vaatajat. Telekanal pidas vaatajaarvu siiski väikseks ja sarja tootmine lõpetati. 2006. aasta sügisel alustati selle asemel uue kodumaise seriaali tegemist, kuid vaatajad võtsid "Helena" vastu palju halvemini ja kahe kuu pärast lõpetati ka selle tootmine.

Noored püüdlesid kõrge kunsti poole

Kerttu Rakke kirjutatud seriaalis kogusid tuntust mitmed noored näitlejad, teiste seas kinolinaltki tuttav Mirtel Pohla (meenutagem alastistseeni filmist "Jan Uuspõld läheb Tartusse"!). 2004. aastal lahkus noor näitlejanna menuseriaalist koos oma suure armastuse, näitleja Rasmus Kaljujärvega. Näitlejad olid tol ajal mures neile külge jääva seebistaarimaine pärast. Asi läks koguni niikaugele, et nii eraelus kui ka seriaalis armastajapaarina tuntud Mirtel Pohla ja Rasmus Kaljujärv keeldusid seriaalikalendri jaoks poseerimast. Sestap jäidki paljude lemmikud Berit ja Silver ainsate seriaalitegelastena kalendrist välja.

"Ilusaid ja fotogeenilisi näitlejaid on niigi vähe, aga seebis on välimus väga oluline. Olulisem kui laval. Samas saan ka aru nende soovist teha niinimetatud kõrgemat kunsti," kommenteeris stsenarist Kerttu Rakke toona.

Produtsent Suviste on optimistlik

Sarja produtsent Raivo Suviste on ajakirjandusele öelnud, et talle on noorte näitlejate pirtsutamine harjumatu: "Kas see on aja või nooruse märk? Kes seda täpselt teab..."

Praeguseks on Raivo Suviste sõnul olukord muutunud. Mirtel on taas ekraanil. "Me ei küsinud, miks ta tookord ära läks. Küll aga küsisime, kas ta on nõus sel hooajal kaasa tegema. Ta on nõus," selgitab produtsent.

Võtted algavad 13. augustil ning seriaali tegevus toimub viis aastat hiljem. "Muutusi tuleb teisigi, aga neist ei tahaks veel rääkida. Päris lootustandev ja põnev on igatahes! Olen Kerttu kirjapandut juba lugenud. Kerttul on hea dialoog ja ma olen kuulnud, et vastukaja on hea juba praegu," usub Suviste sarja edusse ka sel hooajal.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis