Maailm

Leningradi oblastist leiti tegutsev invaliidide koonduslaager (6)

Denes Kattago, 31. juuli 2007, 19:28
 AFP
Venemaa Leningradi oblasti kuberneri Valeri Serdjukovi käsul kontrollitakse regioonis heategevusfondi „Blagodarenije" (Tänamine - v.k.) tegevust, mis haigete ja üksikute inimeste varjupaiga sildi all on loonud Osmino külasse koonduslaagri.

Ligi 20 invaliidi ja töövõimetut inimest, kes ei saa ise enda eest hoolitseda, pidid elama puubaraki kahes toas, hiljem metsas telkides elama, mille tõttu suri kolm inimest, vahendas Eesti Päevaleht Online.

Pärast vedasid fondi esindajad Varem kelmuse eest süüdimõistetud Natalja Lukašina juhitav fond „Blagodarenije" võttis esialgsetel andmetel invaliidide sugulastelt ja lähedastelt „hoolitsemise" eest raha.

Tegelikult ta õhutas vanu ja haigeid inimesi linnast välja kolima ning oma Peterburi elamispindasid talle loovutama, selle tulemusena jäid kõik „eestkoste" alla võetud inimesed antisanitaarsetesse tingimustesse ja praktiliselt ilma hoolekande ning toiduta.

Invaliidid paigutati haiglatesse ja vanadekodusse, kuid fondi esindajad olid osa vanureist telkidest välja toonud ja tundmatus suunas minema vedanud.

Miilits tegeleb hetkel invaliidide otsingu ja juhtunu juurdlusega.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee