Uudised
27. juuni 1998 00:00

Arne Lokk kosis Siberi neiu

Endise eridemineerija vastsel kaasal on viisaprobleeme

MARKO PÜÜA

Põrgumasina plahvatuse tõttu nägemisest ja labakätest ilma jäänud endine eridemineerija Arne Lokk (27) leidis uue õnne, kui abiellus eile 21-aastase Udmurtiast pärit tüdrukuga.

Tallinna perekonnaseisuametis abielu registreerinud Arne Loki armides nägu oli naerul. Noor Siberist pärit kaasa Natalja Jukljajeva sidus abielu tunnistama tulnud paarikümne lähima tuttava, eridemineerijate ja päästeameti juhtide silme all mehele abielusõrmuse kaela keti otsa. "Ta on väga hea inimene, ma armastan teda," õhkas endine eridemineerija.

Eilsest Loki perekonnanime kandev Natalja tuli Eestisse möödunud suvel, kuid enda sõnul tunneb ta Arnet juba ammu. "Mina tunnen Nataljat juba kakskümmend aastat, sest ta on minu ema õe tuttav," lisas Arne Lokk.

Noored on koos elanud viimased kolm kuud. "Pärast õnnetust, kui minu abikaasa lasi jalga, hakkas Natalja Tallinnas käima, et mind aidata, ja nii see asi juhtus," rääkis Arne Lokk.

Laulatusele kutsutud eridemineerijatele tuli endise töökaaslase naisevõtt üllatusena. "Kõigil jäi suu lahti," rääkis demineerija Meelis, kes nägi pruuti esimest korda. "Me teadsime ainult, et tal keegi on."

Vastabiellunud kaua koos olla ei saa, sest Natalja Eesti viisa saab läbi ja ta peab juba homme koju Udmurtiasse sõitma. "Viisaga on probleeme," kurtis Arne Lokk. Ta lootis, et kaasa vahetab passi, saab Eesti kodakondsuse ja kolib tema juurde Tallinna elama.

Pulmareisi ei ole noored veel kindlaks määranud, kuid rasketest vigastustest endiselt paranemata Arne Lokk peab sõitma Saksamaale ravile ja loodab sinna kaasa võtta ka abikaasa. "Ühendame meeldiva kasulikuga," sõnas ta.

Arne Lokk sai raskelt vigastada 1995. aasta talvel, kui ta läks kahjutuks tegema Rahvusraamatukogu juurde pargitud sõiduauto Mercedes alla pandud pommi.

Siseministeeriumi andmetel on Lokk õnnetusest kuni käesoleva ajani saanud kindlustus-, ravi- ja tervistusraha kokku ligi 1,5 miljonit krooni. Summa on tulnud päästeametist Arne Loki eriarvelt ja valitsuse reservfondist. Sealhulgas on ka valitsuse viimane, maikuus Lokile tehtud ligi poole miljoni kroonine väljamakse tööõnnetusega tekitatud kahju hüvitamiseks.

ARNO SAARE foto

Punase Audiga õnnepaleest paaripanekut tähistama sõitnud noorpaar ei ole veel otsustanud, kuhu minna pulmareisile.