Eesti uudised

Fotomõistatus: kellega ja kuhu Maris läks? (189)

Kaspar Käänik, 6. juuli 2007, 00:00
PEA KAKS NÄDALAT KADUNUD: 19aastane Maris Järv kadus jaaniööl jäljetult pärast rannas sõbrannadest lahkuminekut. Neiu lubas jalutada tööle Rannahotelli, kuid sinna pole ta siiani jõudnud.  Erakogu
Jaaniööl Pärnu rannas kadunuks jäänud 19aastase Marise jäljetu haihtumise ümber valitsev saladusloor hakkab lõpuks loodetavasti hajuma – politsei avalikustas arvatavasti mõne turvakaameraga salvestatud foto, millel Marise sarnane neiu ühe mehe embuses arvatava kadumiskoha lähedal jalutab. Korravalvurid paluvad ühendust võtta kõigil, kes udusel fotol olijad ära tunnevad või pildi kohta midagi muud asjalikku öelda oskavad.

Ööl vastu 24. juunit jäi Pärnu rannas sõbrannade seltsist lahkudes kadunuks 19aastane Maris. Neiut nähti viimati rannas kella 2.30 paiku, kui ta lubas peokaaslastele, et läheb Rannahotelli, sest kell 6 pidavat tal seal algama tööpäev.

Pärast seda pole Marisest enam kippu ega kõppu, kuigi neiu kadumisest on kirjutanud kõik suuremad ajalehed ja sellest on mitu korda räägitud ka teleuudistes.

Eile läkitas Pärnu politsei aga ajalehtedele udusevõitu mustvalge foto, millel jalutab teineteise embuses üks paarike. Ning turske mehe käevangus olev naine sarnaneb vägagi Marisega.

162–163 cm pikkusel saledal neiul oli kadumisööl seljas pruunikasroheline jakk ja hele pluus ning jalas sinised teksaspüksid. Fotol olev naine tundub olevat just täpselt samamoodi rõivastatud. Ja kõige tipuks on ta veel ka sarnaselt Marisega poolde selga langevate tumedate juustega.

Vähe sellest – pildil oleva naise vasakul õlal tundub rippuvat hele käekott. Täpselt nagu Mariselgi olevat olnud.

Tegu on ilmselt turvakaamera fotoga

"See on täiesti tõene pilt väga kindlalt allikalt," kinnitab Lääne politseiprefektuuri pressiesindaja Kaja Kukk. Aga ei ütle, kes, kus ja millal tolle foto tegi.

Ilmselt on tegemist mõne turvakaamera salvestisega, sest pildi ülanurgas on pildistamise kuupäev ja kellaaeg, kuid politsei on need andmed küllap ise kinni katnud.

"Pildil on äratuntavalt Pärnu rand," lisab Kukk.

Küsitletu loodab, et kuigi foto on mustvalge ja udune, õnnestub selle abiga tuvastada mõlemad esiplaanil jalutajad – turske mees ja tema embuses olev nääpsuke naine. Tagaplaanil ja seljaga on veel teinegi armunud paar, kuid nende kohta ütleb Kukk: "Teisi on suhteliselt keerukas ära tunda."

Politsei kõneisik kinnitab, et korravalvurid on Marist kogu aeg aktiivselt otsinud. Nad on paari nädala jooksul jõudnud kontrollida väga paljusid versioone kadumise kohta ning läbi töötanud ohtralt teabekilde.

Politsei on kadunud inimeste otsingust varem rääkides rõhutanud, et kõige tähtsamad on 24 esimest tundi – kui kadunuksjäänu kohta selle aja jooksul tõsiseltvõetavaid vihjeid ei tule, vähenevat inimese leidmise tõenäosus märgatavalt.

Marise kadumise puhul annab aga turvakaamera foto uut lootust, et neiu siiski leitakse.

Politsei: äkki mõni telkija nägi midagi?

Politsei otsib siiani innukalt ka kõiki jaanipeolisi, kes sattusid jaaniööl Pärnu lõbustuspargi lähedal Mere puiestee ja naisteranna vahelisel haljasalal telklaagris olema, sest mõni neist võis Marist märgata ja võib seega aidata politseid otsingus edasi.

Sõbrannade väitel olevat Maris jäänud nimelt mõneks ajaks veel randa pingile istuma ja temaga olevat olnud kõik parimas korras – ta polevat ka purjus olnud. Sestap jättis peoseltskond Marise muretult omapäi ja lahkus plaažilt.

Samas on juba jõudnud levida kuuldus, et Maris võis juhututtavate seltsis hoopis Hiiumaale sõita. Tol saatuslikul ööl neiu seltsis olnud sõbranna on aga kinnitanud, et tema seda võimalust ei usu.

Ka Marise sõbrannat Merikest painab neiu jäljetu kadumine tänaseni.

Merike ütleb, et on isegi mõelnud sellele, et ehk siiski meelitas keegi Marise tol ööl endaga kaasa. Kuid kellega, kuhu ja miks Maris võis minna, pole siiani kellelgi vähimatki aimu.

"Olen kuulnud, et ta ikkagi läks mingi noormehega kaasa. See võib olla nii, aga seda ei saa ju 100% väita," on Merike nõutu.

Neiu loodab siiski, et just ajalehtede abiga õnnestub Maris ikkagi üles leida.

Marise sõpruskond on neiu fotot levitanud ka kõikjal internetis ja lisanud sellele tüdruku täpse kirjelduse. Samuti on nad läbi helistanud Marise kõikvõimalikud sõbrad-tuttavad, aga... "Ikkagi ei midagi," nendib Merike raskelt.

Tema arvates võis Marise mobiiltelefoni aku lõpuks tühjaks saada, mis samuti raskendab otsingut: "Paraku pole Tele2-l sellist teenust, et saaks telefoni asukoha välja peilida."

Kuigi teadmatus piinab nii Merikest kui ka kõiki teisi Marise lähedasi, pole keegi siiani lootust kaotanud. "Ma ikka loodan edasi!" kinnitab Merike.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee