Eesti uudised

Tuntud nahaarst hukkus Laulasmaal oma suvemaja leekides 

Lauri Birkan, 18. juuni 2007 00:00
HÄVINUD: Päästekeskuse pressiesindaja sõnul sai saatuslikuks fakt, et häirekeskus sai põlengust liiga hilja teada. Foto: Teet Malsroos
Eile varahommikul puhkes tulekahju Harjumaal Laulasmaal asuvas suvemajas. Majast leitud hukkunud mees osutus staažikaks nahaarstiks Mati Majassiks.

Häirekeskus sai teate põlengust kell 5.47. Päästjate kohale jõudes põles kahekorruseline suvemaja lahtise leegiga ning katus oli juba sisse varisemas. Tulekahju saadi kontrolli alla veidi pärast kella seitset, selle käigus leiti majarusude vahelt peremehe surnukeha. Kauaaegne Hiiu naha- ja suguhaiguste kliiniku peaarst Mati Majass töötas viimase hetkeni sadama tervisekeskuses Medicum.

"Võrumaa mees. Temaga sai ikka palju nalja visatud," räägib naabrimees Toivo. "Kuivõrd olime mõlemad pedagoogid, leidsime kergelt ühise keele ja saime päris hästi läbi." Naabri sõnul elas doktor koos kirurgist abikaasaga Laulasmaal ainult suviti. "Ühtäkki kella nelja paiku näen aknast, et tuleb valget suitsu," räägib naaber, kes oli üks esimesi põlengu märkajaid. "Arvasin algul, et Inna Roos, kes siin kõrval elab, põletab oksi. Siis läks aga suits mustaks... helistasin päästeteenistusse... veidi hiljem kuulsin, kuidas katus mürinal sisse kukkus," kirjeldab Toivo. "Leek oli nii kõrge, et kartsin, kui tuul tuleb minu maja poole, võtab seegi tuld." Naaber elab juhtunut raskelt üle ega saa enam sõba silmale. "Ma ei suuda uskuda, et teda enam pole." Teda vaevab küsimus, kas maja ja Matit oleks olnud võimalik päästa. Mehele jäi mulje, et tuletõrjujad saabusid tühjade paakidega ja raiskasid aega veevõtukoha otsimisega. "Esimene asi, kui siia jõudsid, tulid küsima, kust vett saab. Juhatasin nad kooli veepaagi juurde ning lähedal asuvasse spaasse." Põhja-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Marek Simulman kummutab kahtluse: "See ei tule kõne allagi! Alati enne väljasõitu peab olema kogu varustus korda seatud, paagid täidetud." Ta selgitab, et mitme veejoaga kustutades tühjeneb paak väga kiiresti. "Et tuletõrjujad kohe veevõtukohta otsima hakkavad, on normaalne – kuskil tuleb ju veevarusid täiendada." Simulman möönab, et kõrvalseisjaile tundub sageli, justkui tuletõrjujad ei teeks kõike nii palju ja nii kiiresti kui vaja.

Eile hukkus Puurmanni vallas toimunud maja põlengus naine, majas olnud mees sai kannatada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee