Eesti uudised

Vennaskonna kitarrist: eestlaste maailmapilt on ignorantne, tuim ja kapseldunud  (18)

SLÕL Online, 15. juuni 2007, 10:49
Roy Strider tüdruksõbraga. Aldo Luud
Tänases Eesti Päevalehes kirjutab Vennaskonna kitarrist ja Amnesty Internationali liige Roy Strider  miks ta Saksamaal koos tuhandete teistega G8 vastu meelt avaldas.

G8 on maailma kaheksa kõige rikkama riigi klubi, kes oma tippkohtumistel võtab vastu kogu maailma riike, elanikke ja loodust puudutavaid otsuseid. USA, Suurbritannia, Jaapan, Kanada, Saksamaa, Itaalia, Prantsusmaa ning Venemaa otsustavad sisuliselt kogu maailma eest ära enamiku olulisi küsimusi, kasutades selleks oma majanduslikku ja militaarset jõupositsiooni, kirjutab Strider.

„On viimane aeg teadvustada järjest väiksemas maailmas oma kollektiivset vastutust. Kuniks alternatiivinõudjate massiga pole murtud uue maailma tekkimiseks vajalikku kriitilist piiri, jätkub aga G8 ja teiste maailmavalitsejalike organisatsioonide tegevus," kirjutab Saksamaal protesteerinud Strider.

"Heidate mulle ette, et "käisin välismaal laamendamas" (mida ma ei ole teinud). Mina heidan Eesti rahvale ette ignorantsust, tuimust, tarbimisnautlemist, kapseldunud maailmapilti, mugavust ja paremäärmuslike vaadete omaksvõtmist ilma nende sisu hoomamata," on Strider Eesti rahva suhtes kriitiline.

Järgmisel tippkohtumisel protestib tõenäoliselt mitu korda suurem inimhulk ja toimuvad rahvusvahelised aktsioonid. Vastuseis jätkub, usub Strider.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee