Eesti uudised

Punamustad Saksamaalt tagasi (1)

Kaspar Käänik, 14. juuni 2007, 00:00
AKTSIOON: PunaMusta aktivistid mullu G8 tippkohtumisel Peterburis.  www.punamust.org
Eesti anarhistlik liikumine PunaMust, kes soovib, et neid nimetataks libertaarsotsialistideks, on G8-vastastelt aktsioonidelt rahumeelsena tagasi kodumaal.

Viimane uudiskild Saksamaal G8 tippkohtumise vastastel aktsioonidel osalenud eestlaste kohta tuli laupäeval. Siis teatas PunaMust, et nende liikmed on elus ja terved ning viibivad vabaduses.

Roy Strider, kes käis isiklikult Rostockis, leiab, et aktivistide käik läks korda: "Üsna õpetlik oli. Avardas maailmapilti."

Tema arvates ei saa sääraste massiürituste kõiki tagajärgi alati ette planeerida. "Aktsioon läks üsna ettearvatavalt. Me olime arvestanud sellega, et osa inimesi võib osutuda ebaõiglaselt kinnipeetuteks," lisab Strider.

Grupi tagasisõit kulges PunaMusta kinnitusel vahejuhtumiteta. "Üks kriitikat vääriv nähtus on see, et meedia nii Eestis kui ka mujal kajastas peamiselt vägivalda," on Strider nördinud. "Arvatakse, et G8 puhul on tegu vaid mingi tähe ja numbriga. Keskmine inimene ei adu seda tausta, miks meeleavaldused toimusid."

PunaMusta aktivist Indrek Haas võeti vahi alla ja mõisteti esimese astme kohtus süüdi, sest tal oli seljakotis musta värvi dressipluus. "See oli Saksa võimude arust piisav alus oletada, et Indrek Haas võis olla üks Black Bloc’i liikmetest," seletab Strider.

Teise astme apellatsioonikohus mõistis Haasi õigeks ja vabastas ta. "Aga ta oli sattunud menetluse käigus ikkagi kriminaalvanglasse. Alles jääb fakt, et ta viibis vanglas," rõhutab Strider.

Aktivist vabastati tingimusel, et ta ei esita Saksa võimudele kinnipidamise kohta mingeid pretensioone, teatab PunaMust.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee