Eesti uudised

Eesti anarhist pisteti Saksamaal pokri (1)

Kaspar Käänik, 8. juuni 2007, 00:00
VAHISTAMINE: Saksamaal Rostockis G8 tippkohtumisel peeti kinni kümneid meeleavaldajaid. Pildilolev ei ole PunaMusta aktivisti kinnipidamisega seotud.  Reuters
Anarhistlik liikumine PunaMust kavatseb Eestis Saksamaa saatkonna ees protestida politsei liigse jõukasutamise vastu, sest üks liikumise aktivist peeti meeleavaldusel kinni.

Kohapeal viibiva Roy Strideri kinnitusel on G8 tippkohtumise ajal Saksamaal Rostocki meeleavaldajate laagris 10 eestlast. Kolmapäeval piirasid laagri sisse siniste vilkuritega politseibussid. "Laagri ümber oli näha musta riietatud, kiivritega mehi, kes lähenesid laagrile ahelikusl..." räägib Strider.

Saksa valitsus kasutas ka küberründe taktikat, teab ta. Arvutitesse ja telefonidesse saadeti viirus, mis muutis sidepidamise võimatuks. Eesti kodanik peeti kohtuotsusega kinni seaduserikkumise pärast Mecklenburg-Vorpommerni liidumaal Rostocki kiirtee lähistel. "Võeti kinni need, keda oli võimalik kinni võtta, ja nad viidi minema," väidab Strider. Kinnipeetu viidi Rostocki lähedasse vanglasse, kust ta ei vabane enne laupäeva pärastlõunat. Vangla ees korraldavad aktivistid kinnipeetavate vabastamiseks pidevalt toetusaktsioone.

Eilse seisuga ei olnud kinnipeetu Eesti saatkonnaga ühendust võtnud. Kui ta seda soovib, võimaldatakse kohtumine konsuliga, teatab Eesti välisministeerium.

Strideri kinnitusel on PunaMust võimude tegevuse ja liigse jõu kasutamise pärast nördinud. "Meie eesmärk on teha ennast kuuldavaks ja nähtavaks ja anda sõnum edasi maailma riigijuhtidele. Isegi pime märkab, et paljud ei ole süsteemiga rahul, et maailma kaheksa suurt juhtivat riiki otsustavad nende elu üle," räägib Strider. Meeleavaldajad loodavad, et mingil hetkel tekib olukord, mil valitsused peavad inimestega dialoogi astuma. Meeleavaldustest Rostockis võtab osa umbes 150 000 inimest Euroopast, Aafrikast, Ameerikast ja mujalt.

Kanal 2 andmetel plaaniti Striderile ka atentaati. Tema autolt kruviti öösel rattad, kuid ta ise vigastada ei saanud. Peale selle arreteeriti 12 tunniks veel üks Eesti anarhist, kellel olid Rostockis seljas mustad riided.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee