Eesti uudised

Toomas Luman aitas telefoniõigust kasutades poja eksamile (157)

SLÕL Online, 7. juuni 2007, 10:03
Toomas LumanFoto: Postimees
Tehnikaülikool lasi pärast isa telefonikõnet erandkorras eksamile suurettevõtja Toomas Lumani poja.

Tehnikaülikooli keeltekeskuse juhataja Sirje Viilup tunnistab, et keeltekeskus ei tahtnud Jan Lumanit inglise keele eksamile lubada, kirjutab Eesti Ekspress.


Noormees käis vaid kahes inglise keele tunnis ja tal on kirjutamata kohustuslik essee. Kui noor Luman välja ilmus, olid kõik esseede kirjutamise ajad möödas. Ülikoolis on reegel, et üliõpilane, kes pole keele tundides käinud ja kirjalikku eksamit (esseed) teinud, ei tohiks eksamit sooritada.


Poja päästis tema isa Toomas Luman, kes on Kaubandus- ja Tööstuskoja president ning Eestis suuruselt teise ehitusettevõtte Eesti Ehitus suuraktsionär. Samuti on ta ülikooli kuratooriumi liige. Nii helistaski isa õppeprorektor Jakob Kübarsepale.


"See on puhtalt tehniline küsimus," ütleb Luman Ekspressile. "Tudeng on puudunud pikalt semestri jooksul meditsiinilistel põhjustel. Ta pöördub korduvalt õppejõu poole, et kuidas teha ära eksami eelduseks olev essee ja ta saab korduvalt vastuseks, et seda ei olegi võimalik teha. Ma helistasingi rektoraati ja küsisin, et kas see on normaalne. Sel ajal, kui mina ülikoolis õppisin, oli võimalik asju järele teha."


Et Luman on ülikooli kuratooriumi liige, siis võib tema rektoraati helistamist võtta kui katset võimu kasutada, aga ka tõlgendada kui kodanikualgatust õppetöö paremaks korraldamiseks.


Pärast Lumani kõnet helistas Kübarsepp omakorda keeltekeskuse juhatajale Sirje Viilupile et vahendada talle üliõpilase ja tema isa protesti. Viilupile jäi prorektori jutust mulje, et küsimusega on tegelnud ka Tehnikaülikooli rektor Peep Sürje. Luman sai loa suulisel eksamil osaleda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee