Kodu

"Nüüd on mul jaam..." (1)

Aigi Viira, 6. juuni 2007 00:00
Foto: Erakogu
Mitut inimest te teate, kelle suvekoduks on päris vaksal? Ühel on. Nuku- ja Noorsooteatri turundusjuht Toomas Pikhof ehitab praegu üles vana raudteejaamahoonet, et asuda seal suvesid veetma.

"Mõte osta maakodu tekkis "Kauni kodu 2006" peavõiduga kaasnenud rahalisest autasust," pajatab Toomas . "Tahtsime seda kuidagi mõistlikult kasutada.

Kuna meie korter Tallinnas oli viimase detailini valmis, unistasime maakodust ja oma majast. Otsisin sobilikku objekti pikalt... alles aasta tagasi jaanipäeva eel ilmus netti kuulutus, mida nähes olin kindel – see on see, mille ostan..."

Armastus esimesest silmapilgust tekkis siis, kui Toomas tolle Pärnumaal asuva Vaskrääma vaksalihoone oma silmaga üle vaatas. Tegelikult kulus selle koha ostmiseks, kus rongid enam ei käi, viis pikka kuud, sekka sekeldusi, mõttetuid ootamisi ja maakleri arusaamatuid ettekäändeid.

"Olen siiski rahul, et nüüd on mul jaam... peatus kiirtee kõrval, kus saab hing rahu ja loovus voolata," sõnab ta. "Maja ise on 87 ruutu, krunt on pool hektarit ja raudtee on üheks piiriks."

Mis peamine – sel suvekodul on oma perroon, kust avaneb hunnitu vaade. "Perroon on suurim väärtus – sealt paistab kahele poole siht lõputusse. See on super romantiline..." Ja igivana perrooni ees on ka selle raudtee liiprid, mida ammu enam rongid ei tarvita. "Sisuliselt on mul isiklikud liiprid!" naerab ta.

Ainuke, mida Toomas loodab, on, et ühel heal päeval rongiliiklus sedavõrd ei taastuks, et tema suvekodust rongid mürinal mööda sõitma ei asuks. Teisalt – Jõhvist pärit poisina on ta raudteejaama lähedusega niivõrd harjunud, et rongimürin mõjub talle rahustavalt ja turvaliselt. Harjumuse asi.

Jaanipäevaks loodab Toomas suvemaja valmis saada. Saabki, kui ta oma järjekordsete laemaalingutega maha saab – sisekujundus on hobi, mis turundusjuhist mehele energiat annab. Isegi kui ta teeb sisekujundamist öö arvelt, on ta järgmisel päeval palju priskema olekuga. Ja rahulolev.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee