Aapo Pukk
Eesti uudised
15. mai 2007 10:27

Aapo Pukk valiti maailma portreekunstnike esiviisikusse (16)

Washingtonis, Ameerika Portreekunsti Ühingu korraldatud ülemaailmsel Portreekunsti konverentsil 2007, pälvis kunstnik Aapo Pukk auhinna First Honor Award, jõudes kunstikoguja Matti Miliuse portreega 700 osavõtja ja 1300 töö hulgast esiviisikusse.

Aapo Pukki sõnul on First Honor Award kõrgeim autasu, mis Eesti kunstnikule seni omistatud. Oma edu peab maailmanimega portretist ka Eesti kunsti saavutuseks.

žürii liikme, 5 USA presidenti portreteerinud Raymond Everett Kinstleri sõnul oli Aapo Pukki maal tema esimene valik. Ka portreekunstnike ning tunnustatud pedagoogide John de La Vega ja Jason Bouldin´i hinnangul oli Pukki maal konkursi parim.

Elutöö kuldmedal anti legendaarsele Harvey Dinnerstein´ile, Kujutava kunsti hariduse autasu läks Jacob Collinsile.

Pressi huvi Eesti kunstniku ning tema poolt portreteeritud isiku vastu oli suur ning Aapo Pukk andis Ameerika kunstiväljaannetele rea intervjuusid, millest tutvustas ennast, oma sünnimaad ning kunstikogujat Matti Miliust.

Californias Palos Verdes Estates, kus Aapo Pukk praegu elab, on kunstniku suurvõit esiuudiseks kohalikes väljaannetes.

Aapo Puki töid on varem tunnustatud Certificate of Recognition 2000 (Portfolio), Honors Award 2001, Award of Merit 2002, Certificate of Merit 2002 ASOPA, Honorable Mention 2003 ARC, Certificate of Excellence 2006, Best Portfolio Winner 2007. Pukk on osalenud Inglise Kuningliku Portreekunsti Ühingu aastanäitusel 2004 ja 2005.