Eesti uudised

Järsku kadus minutiks pilt eest ära (5)

Oliver Rand, 4. mai 2007 00:00
ÜLEVÄSINUD: Jüri Tuulik tunnistab, et minestuse põhjuseks võib olla novell, mille kallal ta praegu ööl ja päeval töötab. Foto: Meie Maa Arhiiv
Kirjanik Jüri Tuulik kukkus kolmapäeval Kuressaare kesklinnas kokku, põhjuseks arvatavasti ületöötamine.

"Järsku kadus minutiks pilt eest ära. Ega midagi rohkemat olnudki," on Jüri Tuulik (67) rahulik. "Ei ole mul häda midagi ja tervis on täna juba päris hea."

Ehmatav vaatepilt

Ühe pealtnägija sõnul avanes Kuressaare kesklinnas turuvärava juures kolmapäeva päeval ehmatav vaatepilt: kirjanik vajus järsku kokku ja ümberkaudsed inimesed, nende seas ka välismaalastest turistid, tõttasid talle appi.

"Kohe kutsuti kiirabi ja ta viidi minema. Olukord tundus olevat väga tõsine," nendib pealtnägija.

Kiirabi mõõtis Jüri Tuulikul vererõhku ja vere suhkrusisaldust ning otsustas, et haiglasse pole teda vaja viia. "Kiirabi viis mind koju ja midagi nii tõsist polnud, et oleks olnud haiglasseviimist vaja," sõnab Jüri Tuulik.

Mis ootamatu terviserikke põhjustas, on Abruka saarelt pärit kirjanikule endalegi teadmata.

"Võib-olla juhtus asi seetõttu, et olin tööga natuke üle pingutanud ja kaks ööd magamata. Ilmselt sellest tingitud kurnatus terviserikke põhjustaski," räägib Jüri Tuulik. Enda sõnul ta tervise üle kurta ei saa ja varem pole tal ka niisugust minestust ette tulnud.

"Kiirabi küsis, mis minu perearsti nimi on, aga mul pole perearsti juurde kunagi asja olnud ja ma ei osanudki tema nime öelda," kinnitab kirjanik veel kord, et tervis pole teda seni alt vedanud.

Ületöötamine maksis kätte

Äkilise minestuse põhjustajaks tuleb pidada ilmselt novelli, mida Jüri Tuulik praegu kirjutab ja mille kallal ta ka öösiti on töötanud. Juba pikemat aega käsil oleva jutu teemat ta avaldada ei taha ja ilmumisaega öelda ei oska. "Pensionäri asi. Ei tea veel, millal ta valmis saab," tähendab kirjanik.

Jüri Tuuliku kirjanikust kaksikvend Ülo ütleb, et ilmselt tabas Jürit hetkeline nõrkusemoment. "Ma arvan, et seda põgusat väljalülitumist ei tasuks üle dramatiseerida ja sellest suurt numbrit teha," sõnab ta.

Ka Jüri Tuulik arvab, et asi pole kajastamist väärt. "Ma olen väga tänulik, et minu vastu huvi tuntakse, aga liikusin täna (neljapäeval – toim) juba linna peal ja kõik võisid näha, et minuga on kõik korras," ütleb ta.

Jüri Tuulik on kirjutanud eeskätt kodusaare Abruka olusid ja inimesi kujutavat proosat. Iseloomulik on traagilise ja koomilise vaateviisi põimumine ning eetiline konflikt.

2005. aastal sai ta Oskar Lutsu huumoripreemia.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee