Kodu

Rahvuslikus stiilis lastetuba meeldis nii asjatundjatele kui ka publikule 

Siret Mägi, 13. aprill 2007 00:00
NUTIKAS LASTE MALE: «Soovitasime Eval sellele malele patendi võtta,» naerab Kairi Räpp. «Malet saab muuseas vaimukalt lastepäraste malenditega mängida täiesti hästi.»
Tallinna Mustika ostukeskuse järjekordsel, vabariigi aastapäevaks välja kuulutatud sisekujunduskonkursil "Rahvuslik tuba" tunnistati parimaks Eva Herrera kujundatud lastetuba.

"Nutika kujundaja" võistluse korraldas Mustika ostukeskuse turundustiim juba viiendat korda. "Konkursside idee on selles, et iga kaubanduskeskuse külastaja saaks uusi värskeid ideid, kuidas oma eluruume kujundada. Konkursist osavõtjatel olid ruumide kujundamisel vabad käed, kuid valdavalt kasutati Mustika ostukeskuse arvukatest sisustussalongidest ja mööblipoodidest pärit esemeid. Kõiki neid ilusaid detaile, mis kaubakülluses lihtsalt kahe silma vahele jääksid," ütleb ostukeskuse turundusjuht Kairi Räpp.

Tavakohaselt oli võistlejate taust väga kirju: asjaarmastajad, sisekujundustudengid, maastikuarhitekt ja dekoraator. Võrdsed võimalused võita olid nii neil, kellel sisekujundajakogemus juba olemas, kui ka lihtsalt huvilistel.

Tube hinnanud žüriisse kuulus kutseliste disainerite, ajakirjade Kodu & Aed peatoimetaja Eve Veigeli ja Diivani peatoimetaja Piret Tali kõrval ka Hollandi kunstnik Toon Vungts.

Kokku said võimaluse isamaalist elu-, söögi-, laste- või magamistuba sisustada kaheksa finalisti. "Kolm neist on osalenud ka meie varasematel konkurssidel," lisab Kairi Räpp ning lubab, et kuueski võistlus ei jää tulemata. "Üks osavõtja – Gudrun Vungi –, sai eelmisel jõuluteemaliste tubade konkursil teise koha. Nagu nüüdki."

Võitja Eva Herrera on elukutselt hoopis maastikuarhitekt. "Kujundus on loodud nii, et minu laste rahvuslikud juured kasvaksid hästi pikaks ja tugevaks," kirjeldab ta toa saamislugu. "Seekord langes publiku arvamus žürii omaga kokku – Eva Herrera tuba sai ka publikupreemia," ütleb turundusjuht Kairi Räpp.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee