Eesti uudised

1 500 000 krooni parteile (7)

Martti Kass, 11. aprill 2007 00:00
TULEVANE LINNASTAADION VÕI KESKPARTEI JÄRGMINE KAVAL SKEEM? Spordi tänava krundile on Operi jalgpallikool juba ammu jahti pidanud, kuid värske detailplaneeringu järgi peaks sinna spordikeskuse ehitama hoopis linnavõim. Aeg näitab, kes sel platsil aasta-paari pärast tegelikult palli taob. Foto: Arno saar
Jalgpallur Andres Operi astumist Keskerakonda ning seejärel parteile tehtud tervelt 1,5 miljoni kroonist annetust seostatakse mehe sooviga hankida Tallinna südalinna oma jalgpallikoolile hinnaline maatükk. Operi elukaaslane ja vutikooli juhataja Marge Rahu tõrjub kõik sellised kahtlused.

Miks astus parimas jalgpallurieas Andres Oper äkki Keskerakonda ja kandideeris koguni riigikogu valimistel?

Ning miks annetas Oper äsja Keskerakonnale tervelt 1 500 000 krooni, kerkides üle öö partei suurtoetajaks sarnaselt suurärimeeste Urmas Sõõrumaa ja Oliver Kruudaga?

Kas tõesti lahvatas spordimehes lihtsalt siiras ja piiritu armastus Savisaare partei vastu või on selle taga hoopis asisemad huvid?

Magus krunt Kotka tänavas

Nii mõnigi seostab Operi hüpet poliitikasse ning üliheldet annetust oma jalgpallikooliga, millele otsitakse sobivat krunti juba mõnda aega, soovitavalt Lilleküla vutistaadioni lähedale ehk Kristiine linnaossa.

Väidetavalt oli just Kristiine linnaosa endine vanem Lauri Laasi (Keskerakond) see, kes Operi oma parteisse kutsus.

Selles valguses pole üllatav avastus, et Operi elukaaslase Marge Rahu juhitav jalgpallikool hoidis juba hulk aega silma peal maatükil aadressidega Kotka 12 ja Spordi 11, mis oleks Operi vutikooli jaoks ideaalne paik.

Selle aasta algul sai valmis ka tolle maatüki detailplaneering, mis lubab krundile ehitada kolmekorruselise spordihoone ning jalgpalliväljaku. Samas mainitakse aga, et spordikeskus peaks teenindama hoopis Kristiine linnaosa elanikke, mitte vutikooli kasvandikke.

Teisalt poleks linnavõimul mingi mure too klausel oma partei liikme huvides õige pea unustada.

Vutikool tõrjub kahtlustusi

Rahu lükkab kaasa parteisse astumise ning hiidannetusega seotud kahtlused tagasi, nimetades neid absurdseks.

"Kas tõesti arvatakse, et kui ma tahan näiteks 100 miljoni krooni eest ehitada spordikompleksi Tallinna, siis pean selleks kellelegi 1,5 miljonit maksma?" küsib naine retooriliselt.

Aga kinnitab, et on mainitud krundi vastu juba ammu huvi tundnud. "Olen esitanud linnale selle krundi hoonestusõiguse taotluse, et ehitada sinna täismõõdus sisehall," selgitab Rahu.

Siiani polevat linnavõim talle vastust andnud. "Ma ei tea, mis põhjustel. Ega ka seda, kas (krundile) on veel taotlejaid. Nüüd tundub, et linn tahab seda krunti ise arendada. Kindlasti ei ole selle krundi puhul aga kuidagi ette arvestatud, et sinna tuleb nüüd Operi jalgpallikool," kinnitab Rahu.

Poliitika on Operile hobi?

Koos Operiga riigikokku kandideerinud Laasi väitel on vutimehe kahtlustamine pahatahtlik ja alusetu.

"See oli ikkagi tema oma mõte ja idee ning eduka ja paljudele eeskujuks oleva inimesena väärib ta minu meelest lugupidamist," ütleb poliitik.

Operit SL Õhtulehel eilse päeva jooksul tabada ei õnnestunud ning seega ei saanud temalt otse küsida parteisseastumise ja annetuse tagamaa kohta.

Rahu väitel on aga paljud inimesed valesti aru saanud mehe motiivist parteisse astumisel. "Selge on see, et ta ei lahku kohe jalgpallist ega hakka poliitikat ajama. See on temale praegu pigem hobi, millega tulevikus tõsisemalt tegeleda."

Mõni ajaleht on väitnud, et Oper annetas parteile terve aastapalga?

"Võin kindlalt väita, et seda, kui palju Andres teenib, ei tea Aivar Pohlak, Tarmo Lehiste ega keegi teine," kinnitab Rahu seepeale ja jätab mehe sissetuleku enda teada.

Samal teemal

14.04.2015
Suurima annetuse tegi parteidele Urmas Sõõrumaa