Väidetav autovaraste juht võeti vahele (1)

SLÕL online 5. aprill 2007 07:50
Ametlikult pensionäridestki vähem teeninud Stanislav Volkov on esimene, kellele karistust määrates tõid õiguskaitseorganid päevavalgele tema tegeliku vara.

Vaevalt julgeb mõni ligi 3000-kroonisest kuuteenistusest elatuv pensionär isegi unistada oma sünnipäevast, kus pidulaudadel oleks muude hõrgutiste kõrval lõpmatutes kogustes lõhet-forelli ja punast kalamarja.

Just selline nägi kriminaalpolitseinike väitel välja Eesti allilmas üheks mõjukamaks figuuriks peetava Stanislav Volkovi 34. sünnipäev mullu jaanuaris, ja seda Tallinna ühes peenemas meelelahutuskohas, Astoria-Palace'i restoranis, kirjutab PM.

Kurjategijate telefonide pealtkuulamine tõi päevavalgele fakti, mis andis prokurörile alust süüdistada Volkovit üsna piinlikus kuriteos, varastatud kaminasüdame ja parketi ostmises samalt vargajõugult.

Et Volkov oli fakti ees, möönis ta oma süüd ja nõustus sõlmima prokuröriga kokkuleppe, mis päästis ta reaalsest vangistusest ja tipnes rahatrahviga.

Volkoviga seostati ligemale kümne miljoni krooni eest vara, millest lähtuvalt sai prokurör talle trahvi määramise aluseks võetavaks päevamääraks arvutada 689 krooni.