Eesti uudised

Tallinna volikogu sotsiaaldemokraate juhib Maimu Berg (1)

SLÕL online, 28. märts 2007, 17:29
Maimu Berg paremalt esimene.  Arno Saar
Tallinna volikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni uueks esimeheks valiti täna kirjanik Maimu Berg.

Maimu Bergi sõnul on sotsiaaldemokraadid tõusnud pealinna volikogu kõige aktiivsemaks opositsioonifraktsiooniks. „Kindlasti hoiame jätkuvalt silma peal linnavalitsuse tegemistel, seistes ausa ja läbipaistva linnajuhtimise eest. Teeme kõik, et viia ellu linnapoolse sünnitoetuse tõstmine, tasuta toit lasteaialastele ja eraldada linnaeelarvest rohkem raha koolide remondiks," loetles Berg sotsiaaldemokraatide peamisi eesmärke Tallinna volikogus.

Tallinna sotsiaaldemokraatide esimehe Jaak Juske sõnul on Maimu Berg juhtinud fraktsiooni sisuliselt juba alates eelmise aasta sügisest. „Seega oli tema valimine fraktsiooni uueks juhiks igati loomulik samm. Fraktsiooni senine esimees Erika Salumäe panustas Rahvaliidu esinumbrina kogu oma aja ja energia Riigikokku pääsemisele ja nii oli teda viimastel kuudel volikogu istungeil väga harva näha.

Seda ootamatum oli tema tänane otsus Riigikogu liikme kohast loobuda. Kui vaadata, kes on Salumäe asendusliige parlamendis, võib olla enam kui kindel, et Rahvaliidu Villu Reiljani tiib tegi kõik Tarmo Männi Riigikokku saamiseks. Loodan väga, et Erikal jätkub siiski selgroogu teostada rahvalt saadud mandaati Toompeal," märkis Juske.

„Kui aga Erika Salumäe peaks soovima naasta Tallinna volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni, on meie uksed talle alati valla," lisas Juske. „Kuna fraktsioonis on lähiajal oodata ka teisi muudatusi, arutame olukorda taas uuel nädalal."

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee