Muusika

«Tartu Rock» on täna Tallinnas  (1)

Mari Peterson , 17. märts 2007, 00:00
1. märtsil Tartu kaubamajas ja Sadamateatris toimunud välkfestival «Tartu Rock 2007» jõuab täna ka Tallinna – Stockmanni kaubamajja ja Rock Café’sse. Esinevad Slide Fifty, Chungin & The Strap-On-Faggots ning raskekahurväena on kaasatud romantikutest anarhistide patarei – legendaarne Vennaskond, kes viimasel ajal on eelistanud esineda Sealandi lipu all ja nimega The Flowers Of Romance.

Algselt ühekordse üritusena kavandatud festival leidis Tartus väga sooja vastuvõtu ja andis tegijatele sedavõrd hea hoo sisse, et ei piirduta Tallinnaga – plaanis on vallutada ka Helsingi, Stockholm ja Riia. «Vaatame, mis pärast tänast juhtub. Internetiajastul liiguvad ideed jube kiiresti. On küll mõte minna naabritele külla ja mitte tühjade kätega,» kinnitab kuuldusi festivali korraldaja, Vennaskonna kitarrist Roy Strider . «Kõige lahedam on see, et muusikategemist toetavad ettevõtted, kelle abita pillimehed hakkama ei saaks. Tuleb au anda Tartu ülikoolile, MTVle, Stockmanni kaubamajale, Sakule, Laseringile, Tartu kaubamajale ja mitmele teisele toetajale, kes tulid sedapuhku appi korraldamise juurde – aitäh!»

Mis selle Vennaskonnaga siis õigupoolest lahti on – minnakse laiali või jätkatakse samade muusikutega lihtsalt teise nime all? «Praegu on justkui mingisugune üleminekuperiood, et mitte inimesi kohe täitsa surnuks ehmatada. Esitame nii Flowersi kui Vennaskonna parimaid lugusid, kuid varsti tõmbame vana repertuaariga vist lõplikult otsad kokku. Ei jaksa korraga Vennaskonda ja Flowersit teha. Oleme Flowersi nime all esinenud juba mitmeid aastaid väljaspool Eestit, seljataga on kontserdid New Yorgis, Pariisis, Berliinis, Varssavis ja mujal,» selgitab Roy bändi globaliseerumist. «Saime pakkumise The Flowers Of Romance’i filmi tegemiseks ja uuel nädalal ootab stuudiosessioon, kus salvestame filmi jaoks uusi lugusid. Rauad on tules kõigil «Tartu Rocki» esinejatel, Slide Fifty kutid ajasid just mingeid asju kuskil Saksamaal ja Chungin salvestab Alar Aigro stuudios.»

«Tartu Rock 2007» algab Tallinnas täna kell 17 Stockmanni kaubamaja peaukse kohal ja õhtul antakse kuuma Rock Café’s, mille uksed avanevad kell 21.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee