Elu

"Eesti otsib superstaari" vaataja: "Üks parimaid komöödiaid, mida ma näinud olen!" (191)

Greta Kaupmees, 12. märts 2007, 00:00
NALJA KUI PALJU: Saatejuhid Jüri Nael ja Aigi Vahing ei suutnud teinekord naeru pidada, kui ennast või mõnda superstaarikandidaati ekraanilt vaatasid  Kalev Lilleorg
"Mul on siiralt hea meel selle üle, et Eestimaal on keegi noor inimene – olgu ta siis poiss või tüdruk –, kelle nimel meie meeskond teeb kõik, et tema unistus täide viia," ütles üks saatejuhtidest Jüri Nael laupäeval saate "Eesti otsib superstaari" avaepisoodi eellinastusel.

"Meil on väga professionaalne ja energiline meeskond," kinnitas maailmakuulsal teleformaadil Pop Idol põhineva sarja režissöör Jaanus Nõgisto, märkides, et seepärast on ka tulemus tubli. "Saade on hea. Televaatajatel saab selle üle hea meel olema ja nad hakkavad seda vaatama," on Nõgisto kindel. Sarja avaepisoodi hoog ja köitvus pälvisid tunnustust ka kohtunik Heidy Purgalt: "Saade oli väga vaimukas, väga hästi kokku monteeritud ja heade süžeeliste lahendustega."

"Superstaari" avaosa vaimustas kohalolijaid sedavõrd, et enamik neist lubas hakata püsivaatajaks. "See on üks parimaid komöödiaid, mida ma näinud olen!" kostis hüüatus publiku hulgast.

Unistus võib saada tõeks juunis

Telešõusse "Eesti otsib superstaari" kandideeris ligi 1500 noort, kelle seast Tallinna, Pärnu, Jõhvi ja Tartu eelvoorudes välja valituid ootavad ees mitmesugused proovilepanekud. Viimaks sõelale jäänute seast selgub televaatajate abiga võitja, kellega plaadifirma MT Holding (Universal Music Groupi esindaja Eestis, Lätis ja Leedus) sõlmib poole miljoni kroonise plaadilepingu.

Esimeses osas tutvustati superstaari otsingu reegleid ja žüriid ning saatejuhte ja näidati paremaid palu konkursil osalenud superstaarikandidaatidest.

Iga staariks pürgija peab kolmeliikmelise žürii – Heidy Purga, Mihkel Raud ja Rein Rannap – ees esitama a cappella laulu, misjärel žürii otsustab, kas inimesel on annet või mitte. "Kõigepealt laseb žürii edasi umbes 100 inimest, sealt 32, kes kaheksa kaupa rahva ette astuvad, nii et lõpuks jääb järele üheksa finalisti. Nende kohta saab hakata rahvas hääli andma ja igas saates kukub välja üks. Lõpuks, 10. juunil, kui on superfinaal, selgubki rahva lemmik," selgitab produtsent Kaupo Karelson.

"Oi kui piinlik oli!"

Juba esimeses episoodis sai näha, et superstaariks pürgijaid oli igat masti. Laule, mida žüriile esitati, oli samuti alates räpist ja lõpetades hümniga. Kuid mõnd etlejat oli piinlik vaadata, tunnistas žüriiliige Heidy Purga. "Oli väga naljakas. Nii naljakas, et hakkas piinlik," ütleb Purga, tunnistades samas: "Mul on mõned lemmikud, kes esindavad heade lauljate stiili. Hoian neile pöialt."

Produtsent Kaupo Karelson ütleb aga, et staarikspürgijail pole mõtet piinlikkust tunda, sest võttegrupp pole kellegi suhtes pahatahtlik. "Mõni inimene lihtsalt ei oska laulda ja talle pole seda kunagi öeldud. Minu meelest on see hea, kui nad saavad nüüd professionaalse žürii käest oma andekuse kohta teada. Neist võivad saada head pangajuhid või mida iganes. Noored inimesed, jõuavad veel oma elu muuta. Me ei naera nende üle. Me aitame neid," on produtent kindel.

"Eesti otsib superstaari" on TV3 ekraanil pühapäeviti kell 20.30 ja neljapäeviti kell 19.30.

Usbekitar pürib Eestimaa superstaariks

"Ma saabun salaja kui laine," laulab "Superstaari" saates usbekitar Verina Edwards Leelo Tungla ja Ivar Musta loodud Eesti eurolaulu. Rohkem mullu septembrist Tartus elav neiu eesti keelt ei oska.

Eesti telekanaleid klõpsides juhtus Verina nägema saate "Eesti otsib superstaari" telereklaami ning tundis ära saate logo.

"Olin näinud selle šõu Ameerika, Vene ja Inglise versioone," meenutab Verina "Superstaari" sattumist. "Hakkasin inimeste käest selle saate kohta uurima ja nad aitasid mul täita vajalikud ankeedid, nii et lõpuks sain osaleda konkursil Atlantise ööklubis."

Verina tahtis sellest osa võtta üliväga: "Muusika on mu elu, mu hing ja mu kirg. Kui mu muusika suudab vähegi kedagi mõjutada – näiteks panna hetkekski unustama oma argimuresid, panna inimest nutma või naerma –, on minu eesmärk täidetud ja ma olen absoluutselt õnnelik. Tahan inimeste tuju tõsta ja teha nad oma lauluga õnnelikuks." Verina tunnistab, võidu peale ta ei mõtle. Mis muidugi ei tähenda, et ta ei tahaks võita. "Mu meelest on konkursil väga-väga palju andekaid inimesi ja nad kõik üritavad väga kõvasti. Jumal teab, mis tuleb, aga praegu on minu võimalus võita üks kolmekümne kahest. Kõik, mida ma teha saan, on püüda anda endast parim, palvetada ja loota, et mu poolt hääletatakse."

Siiani Verina lauljana karjääri teha pole proovinud. "Lõpetasin Taškendis ülikooli majanduse ja diplomaatia alal. Sain ka magistrikraadi. Kuid siis sündis mul tütar Angelina, kes on praegu 16kuune. Olen kodune ja kasvatan oma väikest inglikest," räägib staariks pürgija.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee