Uudised

Tiidemann EM-il 16.

25. mai 1998, 00:00

Viievõistluse EM-il Rootsis Uppsalas sai Imre Tiidemann 5090 punktiga 16. koha.

Võitis prantslane Sebastian Deleigne 5476 punktiga, teiseks jäi tšehh Libor Cappalini 5443 ja kolmandaks Edvinas Grungolcas 5399 punktiga.

Tiidemann sai laskmises 182 silma, vehklemises 700 ja ratsutamises 1040 punkti, ujus 2.16-ga ning sai jooksurajal kaheksanda koha.

Berendsenilt 6.17

USA üliõpilaste Lääne konverentsi võistlustel hüppas Kristel Berendsen kaugust 6.17 ja sai selle tulemusega teise koha.

Kolmikhüppe võitis Berendsen tulemusega 12.74. Kaugushüppes põrutada saanud kanna tõttu tegi Berendsen kolmikus vaid kaks katset.

4x100 m jooksu võitis Brigham Young University teatenaiskond, mille üks liige oli ka Berendsen.

100 m tõkkejooksu eeljooksu Berendsen küll võitis ajaga 14,12, kuid finaalis oli sunnitud reielihase vigatuse tõttu katkestama.

ETA

Padar ja Budõlin võidukad

Põhjamaade judomeistrivõistlustel said eestlased kaks esikohta.

Kehakaalus üle 100 kg võitis Martin Padar ja kehakaalus kuni 90 kg Dmitri Budõlin.

Absoluutses kehakaalus oli esimene Padar ja teine Budõlin. Kehakaalus kuni 66 kg sai Renee Villemson 3. koha.

Eesti neljas

Soomes Vaajakoskil toimunud kreeka-rooma maadluse Põhjamaade meistrivõistlustel sai Eesti neljanda koha. Üldvõidu võttis Soome, kogudes 59 punkti. Rootsi sai 38, Norra 34, Eesti 17, Leedu 10 ja Taani 6 punkti.

Eesti maadlejad võitsid kaks kehakaalu. Kehakaalus kuni 76 kg finaalis said Tõnis Tamm ja soomlane Tuomas Ojala küll võrdsed punktid 1:1, kuid kohtunike otususega tunnistati võitjaks Tamm.

Kehakaalu kuni 97 kg finaalis võitis Richard Karelson rootslase Janne Franssoni 4:1. Kolmanda koha sai Vello Pärnpuu.

ETA

Kaljus MK-etapil 35.

Iirimaal Killarneys toimunud orienteerumise MK esimesel etapil kavas olnud tavarajal sai parima eestlasena Külli Kaljus 35. koha.

Võitis norralanna Hanne Staff ajaga 1:01.29, teine oli soomlanna Johanna Asklöf 1:02.29 ja kolmas britt Yvette Hague 1:03.41. Kaljuse aeg oli 1:16.54 ning 52. koha saanud Kirti Rebane lõpetas ajaga 1:25.08. A-finaalis osales 60 sportlast.

Meeste tavarajal sai Sixten Sild A-finaalis ehk 60 tugevama seas 45. koha ajaga 1:36.10. Armo Hiie sai 46. koha ajaga 1:36.17.

Võitis norralane Björnar Valstad ajaga 1:18.02, teine oli venelane Valentin Novikov 1:19.14 ja kolmas britt Steven Hale 1:21.01.

B-finaalis sai Tarvo Avaste 24. ja Erik Aibast 34. koha.

ETA

Võitsid Merkušev/Kempo

Tallinna lahel toimunud purjetajate Mairegati võitsid klassis 470 Aleksei Merkušev/Jaano Kempo, kes edestasid Maria Veessaar/Maiki Saaringut.