Eesti uudised

Romi Hasa pisitütar sai endale venna (16)

Greta Kaupmees, 10. märts 2007 00:00
TEIST KORDA EMAKS: Romi ja Petteri Hasa perre sündis pisitütrele Lotta Miile seltsiks poeg. Foto: arno saar
Raadio- ja teleajakirjaniku Romi Hasa ning tema abikaasa Petteri perre sündis kolmapäeval teine laps – aasta ja viie kuu vanune Lotta Mii sai endale venna.

"Nii minu kui ka poja tervis on hea. Poeg on tubli – sööb ja magab ilusasti. Tahaksime juba haiglast koju," ütleb õnnelik ema.

Poja tõi ta keisrilõikega ilmale Tallinnas Pelgulinna sünnitusmajas nagu tütregi. "Poiss oli sündides suhteliselt suur – kaalus 4114 grammi ja oli 54 cm pikk," ütleb Romi uhkelt. Ja lisab, et sai alles viimasest ultraheliuuringust teada, et sündimas on poeg. Ta ise olnud täiesti kindel, et tuleb teine tütar.

Ema ja isa ei tea veel, mis pojale nimeks panna, ega isegi seda mitte, mitu nime ta saab: "Meil mingid nimevariandid on, aga ei midagi kindlat. Eks vaatame lapsele näkku ja mõtleme, mis talle sobib."

Laste vanusevahe on Romi arvates täpselt paras ning õde olevat vennakesega väga rahul. "Praegu sikutabki väikevenda varbast, et ta magama ei jääks," naerab ema.

Tööle Romi niipea kiirusta, vaid tahab end mõneks ajaks ainult lastele pühendada. Ta ei välista sedagi, et ehk sünnib perre veelgi lapsi. Kuigi esialgu üritavat ta siiski vaadata, kuidas kahe lapsega hakkama saab.

Veel mõni aasta tagasi oli Romi elu keskendatud ainult tööle ja karjäärile. Soomest pärit trummari Petteri Hasaga tutvudes hakkas ta esimest korda pere loomise peale mõtlema.

Paari viis muide kokku muusikafestivalide korraldaja Anne Erm, kes palus Romi Arne Oidi võistluskontserti juhtima. Petteri mängis seal trummi ja tööd tehes nad teineteist leidsidki.

Pärast umbes aasta jagu väldanud kooselu otsustasid Romi ja Petteri, et laps on oodatud – tulgu vaid. "Olin peaaegu kogu teadliku elu käinud tööl, teeninud raha ja maksnud laene. Ausalt öeldes polnud nagu võimalustki (sellelt) karussellilt maha astuda," rääkis Romi pärast tütre sündi. Tunnistades, et Petteri ilmumine tema kõrvale andis šansi veidi järele mõelda ja aeg maha võtta.

Tütre kõrvalt on Romi siiski paar väiksemat tööotsagi teinud – näiteks juhtinud mõnda peoõhtut ja osalenud raadiosaateis. Sel ajal on Lotta Mii olnud isa hoole all. "Meil on nii hea isa!" kiidab Romi. Samuti on lapsehoidjaks käinud Romi ema. Ning praegugi on Lotta Mii vanaema hoole all.

"Tegelikult on jube kahju last koju jätta," on Romi tunnistanud. Sest ükskord jätnud ta üht üritust juhtima minnes tütre vanaema juurde, kuid Lotta Mii puhkenud kibedasti nutma. Tal olnud nimelt parajasti suur võõrastamisperiood. "Mul oli kiire ja pidin ära minema. Siis oligi nii, et tema nuttis kodus ja mina autos. Aga ema saatis varsti sõnumi, et nutt läks kiiresti üle."