Eesti uudised

Põllumajandusnõunik näljutab oma farmis 260 looma  (32)

SLÕL online, 27. veebruar 2007, 06:25
Pildil ei ole Põima farmi lehmad.Foto: Tiina Kõrtsini
Lääne-Virumaal Kadrina vallas Põima farmis nälgib ja külmetab teist talve 260 lehma-vasikat, kelle üheks omanikuks on Euroopa Liidu hollandlasest põllumajandusnõunik, ka Eestis mitut europrojekti juhtinud Allard Andela.

Mitmesaja looma olukord Andelale kuuluvas Põima farmis on sedavõrd halb, et Lääne-Virumaa Veterinaarkeskus algatab täna koos Kadrina vallavalitsuse ja Eesti Loomakaitseseltsiga Andelalt ja tema samuti hollandlasest kompanjonilt Wim Joostenilt loomade ja loomapidamisõiguse äravõtmise, kirjutab Postimees.

Veterinaarkeskuse tehtud korduvatest ettekirjutustest hollandlastele võib lugeda kiretuid fakte: "Söödapuudus. Nii noorloomad kui lüpsilehmad alatoidetud. Joogivee kättesaadavus halb (vesi jäätus külmas laudas - toim). Loomadel väga vähe allapanu, seda jätkub vaid paarikümnele loomale. Ülejäänud põrand auklik ja kaetud lögaga."

Farmi omanikud oma vigu ei tunnista. Hollandis viibiva Allard Andela sõnul on loomade olukord täiesti normaalne. "Kui need lehmad on halvasti hooldatud, siis on halvasti hooldatud pooled Eesti lehmad," kinnitas mees, kes on aastaid paljusid Euroopa Liidu liikmesriikide ettevõtteid ja riigiasutusi põllumajanduse alal nõustanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee