Eesti uudised

Oliver Kruuda kinkis K-kohukese idee autorile sport-Porsche (34)

Kadri Paas , 6. veebruar 2007 00:00
KOHUKESE EEST PORSCHE! Kalevi turundusjuht Alar Pink sai uhiuue kabriolett-Porsche õnnelikuks kasutajaks, sest suurtööstur Oliver Kruuda otsustas teda K-kohukese reklaamikampaania eest autoga tunnustada.
Kalevi suuromanik Oliver Kruuda ostis firma turundusjuhile Alar Pingile ametiautoks uhiuue Porsche 911 Carrera S Cabrioleti. See on tunnustus K-kohukese idee väljamõtlemise eest.

«Turundust on Alar ikka teinud. Kui mõelda K-kohukesele, siis vaata, millise kajastuse see sai,» ütleb Kruuda SL Õhtulehele. «Kui turundusgurude kokkutulekul see ei saanud auhinda, siis kõik ütlesid, et kindlalt kõige parem turundustegu üle kümnete aastate. Meie oskasime seda ideed, mõtet ja julgust motiveerida,» on Kruuda otsusega rahul.

Kampaania oli võimas, kuid miks kohukest poodides pole?

«Ei võetud kaubandusse. Praegu müüme seda Lätis. Läti Rimi müüb, aga Eesti kaubandus – Stockmannis on see kogu aeg müügil. Tahad, astu Stockmannist läbi, saad. Väga hea toode! Oleme müünud seda 18 korda rohkem, kui oma ükskõik millist parimat toodet,» kiidab Kruuda turundusjuhi leiutist.

Kruuda sõnul sai turundusjuht preemiaauto kätte juba möödunud suvel juunis kohe pärast operatiivkoosolekut ning on sellega juba omajagu aega ringigi sõitnud. Ärimehe sõnul sõitis mees autoga kuni oktoobri lõpuni ning see seisis Kalevi peahoone ees Jüris. Et tegu on aga stendkatusega suveautoga, siis peab tööstur täiesti põhjendatuks, et auto talvepuhkust peab ja soojemaid ilmasid ootab.

«Ma olen iseenesest naljakalt vaadanud vendasid linna peal, kes sõidavad kuuesajase BMWga, mis on nagu suveauto, sõidavad, läkiläki peas. Kui sa juba ostad, siis osta endale juba talveauto ja suveauto. Nüüd lume sees mässata tagarattaveoga autoga – tobe oleks täna Porschega sõita,» arutleb suurtööstur. Kruuda sõnul sõidab Pink talvel isikliku kolmesajase BMWga.

Miks peeti Alar Pinki meeles just kabriolett-Porschega?

Ärimehe hinnangul näitab Euroopa praktika, et investeerimispankurid ja turundustöötajad sõidavad sealkandis just taoliste autodega.

«Ja Lääne-Euroopa hambaarstid. Kui sul pole Porschet, siis sa pole hambaarst! Siis ei tulda su juurde hambaid ravima, sest ju sa pole siis tõsine hambaarst,» põhjendab Kruuda Porsche soetamist.

Turundusjuht Alar Pink rääkis Äripäevale, et auto on tunnustuseks Kalevis töötatud kuue aasta eest. «Suurim tunnustus on see, et tööandja tahab, et ma siin töötan,» ütles Pink. Ta on sellest aastast juhatuse liige ja kahe tütarettevõtte juhatuse liige. Kruuda tunnustas turundusjuhti hoolimata sellest, et Kalevi aktsia püsib börsil teiste firmadega võrreldes praktiliselt paigal ja omanikud tulu ei teeni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee