Elu

Endel Jõgi võitis Austraalias maineka muusikakonkursi (12)

Greta Kaupmees , 11. jaanuar 2007, 00:00
PAGES NÕUKOGUDE VÕIMU EEST: Endel Jõgi emigreeris Austraaliasse 1989. aastal. Rohelisel Mandril tegutseb ta maineka muusiku ja produtsendina Endel Riversi nime all. Omal ajal mängis Jõgi kitarri sellistes ansamblites nagu Argos, Proov 583 ja Gunnar Grapsi Grupp. Eestis astus Jõgi viimati publiku ette 2005. aasta augustis Alice Cooperi kontserdi järelpeol Haapsalus klubis Africa. Teet Malsroos
Eestis 80. aastatel tegutsenud ansambli Proov 583 kitarrist Endel Jõgi instrumentaalmuusika hinnati Austraalia tähtsaimal muusikaauhindade jagamisel esikoha vääriliseks, kirjutab Austraalia kohalik ajaleht Meie Kodu.

Konkursil «Musicoz» hinnati muusikuid kaheksateistkümnes kategoorias. Kuna Endel tegeles just oma kolmanda jazz fusion plaadi muusika kokkumängimisega ja oli juba mõnda aega kirjutanud klassikalist muusikat, siis saatis ta lood hindamiseks kahes kategoorias, kirjutab ajaleht ning lisab, et mõne kuu pärast saabus üllatav teade: rohkem kui 5000 muusikapala seast said mõlemad lood oma alagrupis finaali. Klassikalise pala teekond seal lõppeski, kuid jazz fusion’i kohta tuli kiri: «Pala on esimese viie hulka valitud, palume võtta osa autasustamistseremooniast.»

Auhindade jagamise tseremoonial olid koos Austraalia muusikamaailma tipud, žürii koosnes 36 spetsialistist. «Viie esimese tutvustamise järel hõigati välja esikoha muusik – ja instrumentaalmuusika grupis osutus selleks Endel!» rõõmustab artikli autor Sirje Jõgi.

Preemiaks sai Endel Jõgi paar tuhat dollarit maksva mikrofoni, mis nüüd ehib tema Palmstudiot. Austraalia Musicoz Recordsil on plaanis esikohtade muusikaga välja anda ka CD, mida hakatakse levitama Austraalias, USAs ja Euroopas. Kas see ka Eestisse jõuab, ei ole teada.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee